środa, 15 lutego 2012

Wygraj bilety na koncert Blindead

Już w najbliższy poniedziałek Hard Rock Cafe w Warszawie odwiedzi Blindead – jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich lat. Zespół jest uważany za jeden z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce i występem w HRC będzie wieńczył trasę koncertową promującą swój najnowszy, rewelacyjnie przyjęty album pt. Affliction XXIX II MXMVI.


Audycja za PROGiem ma dla Was aż trzy podwójne wejściówki na ten niezapomniany wieczór! Co zrobić aby wygrać bilety? Niewiele. Wystarczy jedynie:
1. Polubić fanpage audycji na portalu facebook
2. W paru zdaniach zrecenzować najnowsze wydawnictwo grupy pt. Affliction XXIX II MXMVI, a napisany przez siebie tekst do piątku do godziny 23.59, wysłać na adres pawel.bogdan@radioaktywne.pl.


Historia Blindead sięga 1999 roku, kiedy basista Michał ‘Zima’ Zimorski i gitarzysta Mateusz ‘Havoc’ Smierzchalski postanowili, początkowo dla własnej przyjemności grania, założyć zespół – Incorrect Personality. W krótkim czasie do składu dołączyli muzycy: Marek Zieliński (Deadman) – gitara, Konrad Ciesielski – perkusja i Patryk Adamczyk – wokal.

Jednak nazwa Blindead, decyzja Havoca o odejściu z grupy Behemoth i poświęceniu się całkowicie zespołowi to rok 2003. W tym czasie do grupy dołączył również nowy wokalista, Patryk ‘Nick’ Zwoliński. W styczniu 2004 r. Michał Zimorski postanowił odejść z zespołu z powodu różnic na płaszczyźnie muzycznej. W lipcu 2005 roku w studiu Screw Factory Studio w Dębicy Blindead zarejestrował 6 numerów, składających się na pierwszą płytę zespołu pt. „Devouring Weakness”. Blindead promowało materiał na jedenastu koncertach w 2006 roku. W tym samym roku do zespołu dołączyli Piotr „Zvierzak” Kawalerowski, basista, a w 2007 Bartosz Hervy, który zajął się partiami klawiszowymi i elektroniką. Rok 2008 i 2009 to dwa kolejne krążki zespołu: 'Autoscopia / Muder in Phazes' oraz minialbum 'Impulse' wskazujące kierunek, jaki zespół miał obrać na następnym wydawnictwie.

Kolejną wydaną przez grupę płytą okazał się okrzyknięty rewelacją roku 2010 krążek ‘Affliction XXIX II MXMVI’. W grudniu tegoż roku Blindead ruszyło w pierwszą część trasy promującej nowy krążek. Album zajął 1 miejsce (album roku) w rankingu czytelników Metal Hammera, otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku – metal.

Rok 2011 to przede wszystkim koncerty. Druga część trasy Affliction Tour, koncerty w kinach jako dźwiękowe uzupełnienie filmu My Little Bess, który powstał zainspirowany albumem „Afliction”, koncerty na największych alternatywnych festiwalach w Polsce (Rock Metal Festival, Castle Party, Warmia Undergound Festival, Off Festival), trasa koncertowa z zespołem Behemoth i zwieńczające ten rok koncert w Rosji.

Blindead w Hard Rock Cafe
Data: 20.02.2012
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)
Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .
Bilety do nabycia w sieciach Eventim (http://www.eventim.pl) oraz Ticketpro (http://www.ticketpro.pl).
Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.
Organizator: Agencja Plej.
Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec

3 komentarze:

 1. Pan chyba zapomniał, że po Devouring Weakness, była płyta Autoscopia-Murder in Phases, później EP Impulse, a dopiero wtedy Affliction

  Pozdrawiam
  Jacek

  OdpowiedzUsuń
 2. Tekst pochodzi od organizatora koncertu. Widocznie ktoś musiał coś przeoczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeoczyć przykre...

  OdpowiedzUsuń