czwartek, 2 lutego 2012

Orange the Juice i Uda koncertują!


Już 10 lutego obracające się w muzyce eksperymentalnej Orange the Juice oraz Uda dadzą wspólny koncert w warszawskim klubie Elba Squat promowany tytułem: "Brudna Pizza. Brudny Jazz". Tego jednak mało, bo formacja Uda w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej "Psychosexxx Ekstravaganza" zagra w piątek w Warszawie dwukrotnie! Punktualnie o godzinie 19.00 rozpocznie szalony koncert w klubie Tygmont po czym błyskawicznie dołączy do grających w Elbie Piekarnik Riders oraz Orange the Juice. Czeka na nas masa świetnej zabawy!
Przypomnijmy, że Uda oraz OTJ zostaną zaprezentowane podczas naszej najbliższej audycji za PROGiem, a zespoły zafundowały Wam płyty do wygrania w ramach konkursu!

Koncert Uda w Tygmoncie rozpoczyna się o godzinie 19.00. Cena biletu - 10zł.
Tygmont Jazz Club
Warszawa 00-048
Mazowiecka 6/8
tel.:+48 660 481 890
tel.:+48 22 828 34 09

Koncert Uda, Orange the Juice oraz Piekarnik Riders w Elba Squat rozpoczyna się o godzinie 19.00. Cena biletu - 10zł
Elba Squat
Warszawa 01-747
Elbląska 9/11  
tel.: +48 517 242 240


UDA powstały późną, krakowską jesienią 2009 roku i dość szybko zwróciły na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia. W lwiej części instrumentalna, gęsta i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodziła na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, jazzem, free czy wręcz hard rockiem. Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką surrealizmu, stworzyła intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub brutalnym fusion. Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.
UDA nagrały dwie płyty: „Hurtownia przebiśniegów” (2010) i „Witaj pokarmie” (2011) zbierając entuzjastyczne recenzje w wielu liczących się pismach i portalach (min. Życie Warszawy, Megatotal, Independent, Progrock, E-Splot, Esencja) oraz pojawiając się w radiu (min. Radio Kraków, Radio Centrum, Radiofonia, Radio Aktywne).
UDA to:
Kuba Sieńczyk – gitara basowa, FX, głosy, harmonijka
Michał Zawadzki – perkusja, głosy, trąby
Łukasz Krzywicki – gitara elektryczna, hałas, FX, głosy

Członkowie zespołu mają na koncie również przygodę z muzyką filmową:
- współpraca z krakowskim Kinem Sfinks przy filmie „Generał” (reż. Buster Keaton, 1928)
- współpraca z DKF Magazyn Kultury przy filmie „Październik” (reż. S. Eisenstein, 1928)

Koncerty UD to energetyczna i szaleńcza jazda kolejką górską bez żadnych zabezpieczeń.

Więcej info:

ORANGE THE JUICE to zespół pochodzący ze Stalowej Woli, wielokrotnie nagradzany na przeglądach muzyki rockowej w Polsce, głównie ze względu na swoją nieszablonową twórczość i muzyczny eklektyzm.

Grupa zadebiutowała w 2008 roku płytą "You Name It" wydaną przez oficynę ARS MUNDI. Krążek został uznany za najlepszy album w kategorii "Best Breakthrough Artist of the Year" przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com.

Grupa miała okazję występować m.in. jako support na warszawskim koncercie The Young Gods oraz na jednym z największych europejskich muzycznych festiwali, węgierskim SZIGET Festiwal. Zespół został także zaproszony przez austriackie miasto Linz, Europejską Stolicę Kultury 2009 do reprezentowania Polski wraz z innymi wykonawcami w ramach imprezy a "A Dozen of Europe" przybliżającej muzykę najciekawszych wykonawców z krajów Europy Wschodniej. Grupa wystąpiła także na 21 edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE hołdującego twórczości Franka Zappy, gdzie została entuzjastycznie przyjęta.

Orange the Juice obecnie jest w trakcie wieloetapowego procesu rejestracji drugiego krążka zatytułowanego "The Messiah Is Back". Zespół zapowiada także teledysk, który zostanie zrealizowany z Grupą 13, profesjonalnym domem produkcyjnym specjalizującym się w produkcji videoclipów.

Dnia 26 sierpnia miała miejsce premiera pierwszej w dorobku mini płyty Orange the Juice. Wydawnictwo zatytułowane "Romanian Beach" wydane w formie CD jest płytą w pełni dystrybuowaną bezpłatnie, dzięki wsparciu Stalowej Woli rodzinnego miasta muzyków.

Przygotowana przez Orange the Juice EP'ka "Romanian Beach" jest mini albumem, zapowiadającym drugą dużą płytę zespołu zatytułowaną "The Messiah Is Back". Za finalny miks oraz mastering całości odpowiada Piotr "Falko" Rychlec, znany ze współpracy choćby z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojka, Matragona, Tołhajami czy Zbigniewem Holdysem. Okładkę krążka, podobnie jak w przypadku debiutu Orange the Juice, przygotowało Studio TOFU z Gdańska. Płyta będzie dostępna bezpłatnie także w wersji cyfrowej w Internecie.

Aktywnym partnerem płyty jest miasto Stalowa Wola, które od samego początku wspiera działalność Orange the Juice, jako jednej ze swych kulturalnych wizytówek. Zespół jest już laureatem cyklicznej nagrody "Gałązka Sosny" przyznawanej corocznie przez miasto, oraz otrzymał także tytuł Ambasadora Miasta Stalowa Wola.

Więcej info:
http://www.orangethejuice.com/
http://www.myspace.com/orangethejuice
http://www.facebook.com/pages/Orange-the-Juice/189683844278
http://www.lastfm.pl/music/Orange+the+Juice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz