niedziela, 26 lutego 2012

Prog Rock Night w marcu w Olsztynie

 
Prog Rock Night to wyjątkowy koncert, na którym zagrają trzy młode, dobrze rokujące zespoły: Defying z Olsztyna oraz Abstrakt i Beyond The Event Horizon z Poznania. Koncert odbędzie się w Piwiarni Warki w Olsztynie, 10 marca 2012 r. o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Abstrakt łączy hipnotyzujące melodie i ostre brzmienie z impulsywnymi kompozycjami. Muzyka wyrywa słuchacza z konwencjonalnych schematów poprzez ekspresywne wyrażanie wizji jej twórców. Ważnym elementem są wizualizacje dopełniające treść i znaczenie. Brzmienie zespołu tworzą: wokal, syntezator, gitara, bas i perkusja.

Zespół Beyond The Event Horizon powstał w roku 2010r w Poznaniu z inicjatywy Marka i Adama, obecnych gitarzystów. Ich muzyka to post-rock nie do końca trzymający się przetartych schematów co daje im własną tożsamość muzyczną. Skład klarował się aż do roku 2012r jednak w międzyczasie aktywnie pracował nad materiałem i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby poznańskim „Energia Lecha Festival”, oraz supportując takie zespoły jak Khuda, czy Dorena. Przez większą część działalności zespół grał instrumentalnie, jednak ostatecznie połączył siły z wokalistką Anką co nadało ich muzyce nowej energii. W chwili obecnej w zespole oprócz powyżej wymienionych gra basista Grzegorz, perkusista Paweł, oraz klawiszowiec Tytus.

Defying tworzą: Marcin Bielski – voc, Rafał Warniełło – g, Piotr Stępiński – g, Paweł Siemaszko – bg i Tomasz Semeniuk – dr. Zespół w tym składzie pracuje nad nowymi kompozycjami oraz daje koncerty. We wrześniu 2010 roku został zarejestrowany materiał trwający 25 minut, w którego skład wchodzą trzy utwory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz