sobota, 12 listopada 2011

Łódka płynie dalej...

W listopadzie z pewnością nie zabraknie deszczu oraz muzyki spod znaku Lebowski. Zespół podczas swej trasy koncertowej odwiedzi między innymi warszawskie Kino Alchemia już 19 listopada, a bilety na ten koncert będą do wygrania podczas wtorkowej audycji za PROGiem! Dodatkową atrakcją koncertów w Szczecinie i Łodzi będzie obecność zespołu Tune. 


Plan tournee:
06.11.2011 – Szczecin, Dom Kultury „Słowianin” – 15/20 PLN (wspólny koncert z Tune)
16.11.2011 – Wrocław, DKF „Politechnika” – Wstęp wolny
17.11.2011 – Racibórz, Kino „Przemko” – 15 PLN
18.11.2011 – Łódź, Wytwórnia – 10/15 PLN (wspólny koncert z Tune)
19.11.2011 – Warszawa, Kino „Alchemia” – 15/20 PLN

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie zespołu:
http://www.lebowski.pl/news/koncerty/

Lebowski – zespół grający szeroko rozumianą „muzykę progresywną”.

Na debiutanckim albumie „Cinematic” z 2010r. usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

Tematycznie śmiało można uznać ją za koncept album, dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Muzycznie – płyta bardzo spójna, gęsto usiana tworzącymi swoisty kolaż dynamicznymi tematami. Niczym obraz dobrego reżysera, Lebowski trzyma słuchacza w napięciu, zmieniając nastroje, grając na emocjach, niepokojąc. Rozbudowane i wielowątkowe kompozycje, pozwalają snuć opowieść zaskakującą i niebanalną. Całości dopełniają bogate instrumentarium i ciekawe aranżacje, co jednak nie przeszkadza muzyce stawać się chwilami ascetyczną, skromną i wyciszoną.

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z ponad 20 krajów, tytuły „albumu tygodnia” w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach „Metal Hammer”, „Teraz Rock”, „LIZARD”, „Nocturne” (Serbia), „Inferno” (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy. Rok 2011 upływa zespołowi pod znakiem koncertów, między innymi INOROCK FESTIVALU, gdzie Lebowski wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance), Pain of Salvation oraz Wolf People.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz