czwartek, 10 listopada 2011

Jean Michel Jarre na koncertach w Polsce

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie, ikona muzyki elektronicznej. rekordzista Guinessa grający dla największej publiki świata wraca do nas na trzy koncerty.
Jean Michel Jarre to obecnie jedna z najbardziej znamienitych postaci współczesnej kultury, artysta, który jest pionierem muzyki elektronicznej i zarazem jej największym popularyzatorem. Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był „Oxygène” z 1976 r., płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak „Oxygène”, „Equinoxe”, „Magnetic Fileds”, „Zoolook”, „Rendez-Vous: czy “Waiting For Cousteau” okazały się ogromnym sukcesem i sprzedano ponad 80 milionów tych płyt na całym świecie.

Koncerty Jarre’a cieszą się niesamowitą wręcz popularnością i artysta ten kilkukrotnie ustanawiał rekordy Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych fanów. W 1997 r. , moskiewski występ Jarre’a zgromadził 3,5 mln ludzi, w 2005 r. artysta dał niezapomniany koncert „Przestrzeń wolności” na terenie Stoczni Gdańskiej, dla upamiętnienia 25-ej rocznicy powstania Solidarności. Koncerty Jarre’a odbywały się w wyjątkowych miejscach, w niesamowitych kontekstach: w post – maowskich Czerwonych Chinach, w Teksasie we współpracy z NASA po tragedii Challengera,  we francuskim Lyonie na powitanie Jana Pawła II,  pod egipskimi piramidami, przy obchodach wejścia w nowe tysiąclecie. Jarre ze swoimi widowiskami zwiedził już cały świat i bez względu na to, na jakiej szerokości geograficznej prezentował swoje show, wszędzie występy te gromadziły tłumy zachwyconych fanów.
W latach 2009 – 2010 po raz pierwszy w swojej karierze artysta wyrusza na światową trasę koncertową. W trakcie ponad 100 zaplanowanych występów Jarre daje słuchaczom wyjątkową okazję do doświadczenia jego talentu na żywo – areny  systematycznie wypełniały się po brzegi wyjątkowo zróżnicowaną publicznością. W ramach tej trasy, w listopadzie zeszłego roku artysta dał cztery fenomenalne koncerty przed polską piblicznością, 11 listopada wystąpił w gdańskiej Ergo Arenie, 13 listopada – w Płocku, a w ciągu kolejnych 2 dni: we Wrocławiu i w Rzeszowie.

A już w listopadzie Jean Michel Jarre ponownie zaprosi polską publiczność w podróż do swojego niezwykłego świata. W listopadzie artysta pojawi się trzykrotnie w Polsce w ramach nowego tournee i jeżeli ktoś sądził, że najbardziej spektakularne show ma już za sobą, to już powinien rezerwować sobie czas na listopadowe koncerty Jean Michel Jarre’a!

Niesamowicie ekspresyjne widowiska tego charyzmatycznego artysty, tworzy niezwykły mariaż syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, ekscytującej scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Jarre zrewolucjonizował pojęcie koncertu, kreując właśnie takie spektakularne, dźwiękowo – muzyczne pejzaże. Jak sam artysta tłumaczy – „Chcę, aby ludzie zobaczyli moją muzykę. Nie przekazuję w słowach żadnej opowieści, pragnę tylko, aby ludzie zatopili się w zmysłowym doświadczeniu i aby pozwolili zabrać się swojej wyobraźni, dokądkolwiek ich ona powiedzie”. Na koncertach Jarre’a będzie można doświadczyć na żywo elektronicznej magii mistrza, artysta zagra  utwory z swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy. Będzie to niezapomniane przeżycie, którego doświadczyć będzie można niemal wszystkimi zmysłami. Jeszcze lepsze, bardziej ekscytujące i spektakularne widowisko, zapraszamy gorąco!

Metal Mind Productions


JEAN MICHEL JARRE
13.11.11 – Katowice, Spodek, godz. 20.00
14.11.11 – Warszawa, Torwar, godz. 20.00
15.11.11 – Bydgoszcz, Hala Łuczniczka, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz