poniedziałek, 5 grudnia 2011

PEPSI ROCKS! presents Lao Che

Już 13 grudnia 2011 na scenie Hard Rock Cafe Warsaw zagra jeden z najbardziej różnorodnych polskich zespołów – formacja Lao Che.
Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie pt. "Gusła", wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. Należy spodziewać się tekstów o charakterze archaicznym, wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów. Całość zabrudzono wstawkami sampli oraz szumami radiowymi co nadaje muzyce oryginalnego charakteru. Jest to autentyczna i niecodzienna płyta, która powinna zainteresować słuchaczy szukających w muzyce czegoś więcej niż rytmu i melodii.

Pomysł na drugą płytę zespołu pt. "Powstanie Warszawskie" pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą "Gusła". Przez długi czas dojrzewał i nabierał kształtów. W połowie 2003 roku zespół zaczął tworzyć muzykę, która ma odzwierciedlać 10 obrazów (najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń). Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających nawet lata 30-ste. Płyta pt. "Powstanie Warszawskie" ukazuje się nakładem wytwórni ARS MUNDI w marcu 2005 roku.

Trzecia płyta Lao Che nie powielała koncepcji i schematów poprzednich dokonań. Zaadoptowana metodyka działania wykluczała stworzenie kolejnego koncept albumu. Trzeci krążek ukazuje zainteresowania samym muzykowaniem - stąd zupełnie inna aura otacza całą produkcję, jej przygotowywanie, kompozycję i realizację. Radość z dźwięku. Radość z rytmu. Radość z brzmienia. Całość nagrania została zrealizowana w technice analogowej, wraz całym arch zapleczem zapisu taśmy magnetycznej. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami, muzycy przywołali radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. W warstwie lirycznej pojawia się autorska wizja Spiętego, w której odzwierciedla on współczesny świat człowieka, jego relacje społeczne i religijne. Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty "Gospel" oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości.

Czwarta płyta - "Prąd Stały / Prąd Zmienny" - tym razem naprawdę bez konceptu. Każda piosenka to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku, gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespół położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno). Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór "Czas".

Obecnie Lao Che to septet, który tworzą: Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Michał Jastrzębski, Rafał Borycki, Filip Różański, Jakub Pokorski, Maciek Dzierżanowski.

Data: 13.12.2011
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Bilety: 32 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)


Oficjalny film promujący koncert: http://www.youtube.com/watch?v=I1DeA2IZzbM .

Bilety do nabycia w sieciach Eventim (http://www.eventim.pl) oraz Ticketpro (http://www.ticketpro.pl).

Więcej informacji, filmy i zdjęcia z koncertów Pepsi Rocks! znajdziesz na http://www.pepsirocks.pl .

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz