środa, 7 grudnia 2011

Audycja nr 26 - rok 1970 (IV)

Audycja w głównej mierze poświęcona była muzyce elektronicznej, psychodelicznej i eksperymentalnej. Zgłębiliśmy się w elementy i przyczyny sprzyjające rozwoju gatunków oraz światopoglądowi muzyków taką twórczością się zajmujących. Pierwsza część naszej krautrockowej podróży wymierzona została w niemieckie Amon Duul, Amon Duul II oraz zapomniane Orange Peel. Czasu na szerszy przegląd sceny niemieckiej (i nie tylko) jak się okazało zabrakło, a więc do tych muzycznych tematów z pewnością wrócimy bo grupy takie jak Kraftwerk, Can czy Guru Guru także należą do podwalin gatunku, a ten postaramy się wspólnie dość skrupulatnie przeanalizować.

Oprócz tego podczas audycji rozdane zostały trzy podwójne wejściówki na koncert Lao Che odbywający się 13 grudnia w Hard Rock Cafe (stąd aż dwa utwory formacji) oraz niezwykle ciekawy, zbierający fantastyczne recenzje najnowszy krążek Hipgnosis pt. Relusion.

W przyszłym tygodniu szykuje się audycja nakierowana na jazzrock, podczas której rozdana zostanie kolejna płyta, której tytuł na razie owiany jest tajemnicą ;)

Do usłyszenia!

 Playlista:
1. Zaprogowe intro
2. Lao Che - Życie jest jak tramwaj (Prąd Stały/Prąd Zmienny, 2010)
3. Orange Peel - Tobacco Road (Orange Peel, 1970)
4. Amon Düül - Paramechanische Welt (Paradieswärts Düül, 1970)
5. Amon Düül II - Cerberus (Yeti, 1970)
6. Amon Düül II - Soap Shop Rock (Yeti, 1970)
7. Igor Wakhevitch - Initiation II (Logos, 1970)
8. Lao Che - Krzywousty (Prąd Stały/Prąd zmienny, 2010)
9. Hipgnosis - Dr What (Relusion, 2011)
10. Blind Guardian - Into the Storm (Nightfall In Middle-Earth, 1998)
11. Zaprogowe outro

jedno z najbardziej wybitnych krautrockowych wydawnictw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz