piątek, 25 maja 2012

Comus za PROGiem


Już w tę niedzielę zajmiemy się jednym z najbardziej tajemniczych, jednym z najbardziej eksperymentalnych, oryginalnych i innowacyjnych zespołów działających w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych, grającym psychodeliczny, progresywny folk rock, Comus. Okazja do porozmawiania o zespole jest wyśmienita, bowiem od paru tygodni na rynku znajduje się płyta, nazywana wielkim powrotem formacji - Out of the Coma. Podczas audycji porozmawiamy o wybitnym debiucie zespołu w roku 1971, płycie First Utterance, o nagłym rozpadzie grupy w roku 1972 oraz o wielkiej reaktywacji w roku 2008 i najnowszym wydawnictwie, które po części przesłuchamy podczas audycji. Mówiąc o Comus, nie sposób pominąć postaci Michaela Akerfeldta z Opeth, który jest fanatycznym fanem Brytyjczyków - spodziewać się więc można kompozycji z Heritage oraz Storm Corrosion.

Korzystając z okazji zapoznamy się również z innymi, typowo progresywno folkowymi grupami, które w roku 1971 wydały swoje płyty. Z pewnością nie zabraknie wysoko cenionych Strawbs oraz Spirogyra, choć z pewnością na nich materiał audycji się nie skończy.

Pozostaje mi tylko zaprosić na niedzielną audycję. Dla każdego fana progresywnych dźwięków lat 70-tych, jak i dla fanów Opeth, powinien być to przysłowiowy mus! Start - godz.22:00.

Co do powiedzenia na temat Storm Corrosion, Comus i inspiracji latami 70-tymi ma Steven Wilson? Warto posłuchać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz