wtorek, 13 listopada 2012

Hołd dla Emerson, Lake & Palmer


Minęło 15 lat odkąd Emerson, Lake & Palmer zagrało po raz ostatni w Polsce, nagrywając w katowickim Spodku oficjalny krążek koncertowy Live in Poland. Przyszła najwyższa pora aby rozbudzić w sobie pamięć o legendzie progresywnego rocka i mieć możliwość po raz kolejny, a dla wielu zapewne pierwszy, posłuchać na żywo utwory Emerson, Lake & Palmer.

14 listopada w poznańskim klubie Blue Note oraz 16 listopada w warszawskiej Progresji pojawi się niezwykła możliwość cofnięcia się do lat 70-tych i posłuchania ponownie największych klasycznych utworów z repertuaru Emerson, Lake & Palmer. Pod koniec maja 2006, dwóch Włochów postanowiło złożyć swój hołd progresywnemu triu z lat 70-tych Emerson, Lake & Palmer i tak powstało Emerson, Lake & Palmer Tribute Project.
Zrobiło się o nich głośno w kraju w lipcu 2007 po telewizyjnym show, w którym wystąpili. Obejrzało ich wtedy aż 600.000 osób. W tym samym roku wystąpili też w mediolańskim kościele co w przypadku tego rodzaju zespołów jest rzadkością we Włoszech. Grupa zachęcona sukcesem w kraju ruszyła w europejską trasę w 2008 roku, żeby świętować 35-lecie arcydzieła Brain Salad Sugery. Odwiedziła wtedy większość miast w których grało ELP w 1973 r.. Bardzo pozytywne reakcje fanów zachęciły zespół do kontynuacji działań. W 2009 roku zespół został zaproszony przez Hamburgher Symphoniker Orchestra, żeby zagrać wspólnie w Hali Laeiszhalle w Hamburgu. Była to rzadka okazja dla fanów ELP, żeby posłuchać ponownie na żywo wielu klasycznych utworów z akompaniamentem orkiestry. Ostatni raz taką możliwość mieli w 1977 roku!
16 kwietnia 2011 roku ELP Projekt Tribute wrócił do Włoch. Rozpoczął tam trasę po największych miastach. Grupę entuzjastycznie witały takie miasta jak:  Ancona, Perugia, Firenze, Ravenna, Carpi, Padova, Modena, Crema, Milan, Seveso, Bergamo, Novara, Cantù etc.

Emerson, Lake & Palmer Tribute Project
Skład: Larry Ceroni, Mauro Aimetti, Oscar Abelli

Szczegóły koncertu w Warszawie:  
bilety: 55 zł w przedsprzedaży i 70 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Progresja, sieci eventim oraz w Street Tattoo. 
Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa, godz. 19:00 

Źródło: Progresja 

Więcej o koncercie poznańskim: Oskar 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz