środa, 3 grudnia 2014

Nowe rozdanie

Formacja Renaissance z albumem Turn of the Cards oraz Strawbs z Hero and Heroine będą bohaterami najbliższej audycji za PROGiem.

Wydany w roku 1973 album Ashes are Burning okazał się prawdziwą rewelacją na rynku muzyki progresywnej. Rok 1974 przyniósł nowe rozdanie. Oficjalnie członkiem grupy został główny kompozytor formacji Michael Dunford, a zespół wydał kolejny album. Na Turn of the Cards Renaissance bazuje na stylu wypracowanym na poprzednich dwóch wydawnictwach, jednocześnie kierując swe muzyczne pomysły w zupełnie nowym kierunku...

Rok 1974 to kolejna płyta grupy Strawbs. Mimo poważnych problemów kadrowych, Dave Cousins i Dave Lambert nie tylko odbudowali zespół, ale już w nowym składzie zdążyli zarejestrować krążek, który okazał się... rewelacją! Muzycy tym razem postawili na gotycki klimat, mocno wykorzystując przy tym melotron. Hero and Heroine to jedna z mocniejszych, a być może najmocniejsza pozycja w dorobku formacji.

Za PROGiem posłuchamy także muzyki z drugiego albumu Comus i odpowiemy na pytanie z jakich względów grupa niemal pomija wydawnictwo w swojej oficjalnej dyskografii. Do tego w programie debiut Gryphon, węgierski Phoenix i kilka innych, ciekawych formacji.

Tym razem za PROGiem królować będą melodie i spora dawka muzycznego światła. Przesłanie audycji będzie mocno pozytywne. Dla mnie będzie to szczególna audycja z tego względu, że Renaissance należy do moich ulubionych zespołów, a album Turn of the Cards uważam za najwspanialsze dzieło zespołu. Sam już nie mogę się doczekać!

Start - niedziela (7 grudnia), 21:00


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz