poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Audycja nr 39 - rok 1970 (XVII)

Zgodnie z zapowiedziami lwia część audycji nr 39 została poświęcona losom King Crimson w roku 1970. Oprócz dogłębnej analizy materiału wydanego przez grupę (z naciskiem na krążek Lizard) przyjrzeliśmy się losom byłych członków formacji - Grega Lake'a w Emerson, Lake & Palmer oraz Iana McDonalda i Petera Gilesa, tworzącym swój własny muzyczny projekt. Niekwestionowanym bohaterem audycji była jednak kluczowa kompozycja Jaszczurki, na którą możecie zagłosować w naszym plebiscycie na najlepszy utwór roku 1970 (choć wybór jest naprawdę spory!). 
Tradycyjnie rozdaliśmy też krążki. Niezwykle warte bliższego poznania albumy hiszpańskiego Senogul oraz polskiego Tale Of Diffusion już mają swych właścicieli ;)

Oczywiście nie obyło się również bez prima aprilisowego żartu, które sprawiło nam... radio! Audycja rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem, które wynikło z drobnych problemów technicznych. Do tego nie zagraliśmy zapowiadanego na koniec utworu ;) Ktoś się zorientował?

Co za tydzień? Mnie w studio z uwagi na Święta Paschalne nie będzie, lecz przygotuję Wam specjalną playlistę złożoną z utworów, których za PROGiem zagrać nie zdążymy, a naprawdę warto je znać. Może dogram do tego jakiś komentarz? Okaże się już w przyszłym tygodniu!

Playlista:
1. Zaprogowe intro
2. Emerson, Lake & Palmer - The Barbarian (Emerson, Lake & Palmer, 1970)
3. Burnin Red Ivanhoe - Across The Windowsill (Burnin Red Ivanhoe, 1970)
4. King Crimson - In the Wake of Poseidon (In the Wake of Poseidon, 1970)
5. McDonald and Giles - Tomorrow's People - The Children Of Today (McDonald and Giles, 1971)
6. King Crimson - Cirkus (Lizard, 1970)
7. King Crimson - Indoor Games (Lizard, 1970)
8. King Crimson - Lizard (Lizard, 1970)
9. Senogul - La Serpiente De Jade (III, 2011)
10. Tale Of Diffusion - Sound of Magic (Adventures Of Mandorius (The Bird), 2009)

 Czy komuś uda się odnaleźć tu The Beatles? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz