sobota, 2 lipca 2011

Premiera nowego albumu Yes

Dokładnie wczoraj odbyła się premiera najnowszego wydawnictwa legendy rocka progresywnego, działającej od roku 1968, grupy Yes.

Fly From Here to tytuł pierwszego od dziesięciu lat studyjnego albumu legendarnej formacji Yes.  Na krążku, który znajdzie się na półkach sklepowych 1 lipca (tydzień wcześniej premiera w Japonii) znajdzie się jedenaście kompozycji.  Fly From Here to dwudziestą płytą w dorobku formacji, a nad jej produkcją czuwał sam legendarny Trevor Horn (m.in. Art of Noise, Tatu, Seal, Aviv Geffen). Album został nagrany w składzie: Benoît David (wokal), Steve Howe (gitara, wokal), Chris Squire (bas, wokal), Geoff Downes (klawisze) oraz Alan White (perkusja). Projekt okładki to dzieło Rogera Deana, który stworzył większość najlepszych okładek płyt zespołu.

Wydawnictwo będzie dostępne w czterech wersjach: jako pojedyncze CD, LP, CD z DVD na których znajdzie się m.in. film dokumentujący powstawanie albumu. Będzie także wersja deluxe wydana w formie tzw. memorabilii, do której poza nośnikami CD, DVD i LP dołączony będzie t-shirt, plakat i wspomniana pamiątkowa księga w której zamieszczone zostaną m.in. piękne litografie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz