środa, 22 marca 2017

Zlot wróżek

Włoska scena rocka progresywnego z Lonada Delle Fate w roli głównej będzie tematem przewodnim najbliższej audycji za PROGiem.

Choć od roku 1974 rock progressivo italiano zaczęło już mocno zwalniać, to proces hamowania trwał na tyle długo, że jeszcze w roku 1977 mogliśmy cieszyć się nowymi, wartościowymi albumami. To przede wszystkim debiut Locanada Delle Fate, który zaproponował, może nie rewolucyjną, ale szczerą płytę, opierającą się na podwójnym trabancie instrumentów klawiszowych i gitar elektrycznych. Efektem jest bardzo gęsta i zawiła kompozycyjnie płyta Forse le lucciole non si amano più. W niedzielę posłuchamy dużej części tego wydawnictwa.

Za PROGiem nie zabraknie również grupy Goblin, która wydała kolejny soundtrack do horroru, przechodzącego trudne chwile PFM, wracającego do wysokiej formy Le Orme i całej masy innych włoskich zespołów. W tym wielu debiutujących! Audycję wieńczyć będzie zaś mała wycieczka do Hiszpanii. Ciekawych wydawnictwa z Półwyspu Iberyjskiego ukazało się wtedy niezwykle dużo.

Start - niedziela (26 marca), 21:00. Do usłyszenia!

Locanda Delle Fate, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz