sobota, 4 marca 2017

Koniec

Peter Hammill z solowym albumem Over będzie głównym bohaterem najbliższej audycji za PROGiem.

Wydanie kilku krążków w jednym roku dla lidera Van der Graaf Generator nie było niczym szczególnym. W roku 1977 znalazł czas na płytę solową jak i materiał studyjny ze swoim macierzystym zespołem. Pierwsze wydawnictwo to najbardziej osobista płyta w dorobku Hammilla, na przestrzeni której opowiada o zakończeniu związku z bliżej nieznaną Alice. To płyta przepełniona bólem i żywymi emocjami, a ze strony muzycznej wieloma eksperymentami i bardzo szerokim wachlarzem użytych środków. 
Mimo sporych problemów personalnych wokaliście udało się zebrać w całość Van der Graaf Generator, który w nowym składzie i ze skróconą nazwą nagrał dosyć nowatorską płytę. The Quiet Zone/The Pleasure Dome to granie dalekie od kultowym płyt formacji, a zbliżone bardziej do nowej fali. Analogie do Camel są tu bardzo na miejscu, choć obrano nieco inny kierunek.

Za PROGiem dużo miejsca poświęcimy również Emerson, Lake & Palmer. Grupa, po trzech latach, przerwy wydała w sumie trzy albumy. Dwuczęściowy Works Volume 1 oraz Works Volume 2. Przyjrzymy się bliżej tym, dosyć kontrowersyjnym wydawnictwom, wspominając pamięć Grega Lake'a i Keitha Emersona.

Start - niedziela (5 marca), 21:00. Do usłyszenia!

Van der Graaf, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz