poniedziałek, 31 marca 2014

Gazpacho promuje 'Demona' w Progresji!

4 kwietnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpią Norwegowie z Gazpacho. Koncert promować będzie ich najnowszy album „Demon”.
 
Dźwięki Gazpacho opisywane były w prasie na różne sposoby. Niektórzy dziennikarze klasyfikowali zespół jako post-alternatywny ambient, inny jako neo-progresywny folk, a jeszcze inni porównywali z takimi zespołami jak Radiohead, Porcupine Tree, Marillion. Zespół założyła w 1996 roku grupa przyjaciół: Jon-Arne Vilbo and Thomas Andersen i Jan-Henrik Ohme (później dolaczyli Mikael Krømer, Lars Eric Asp i Kristian Torp). Ich kolejne albumy oraz trasy koncertowa przyczyniły się do zdobycia rzeszy wiernych fanów na świecie, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z brytyjską wytwórnią Kscope. W marcu 2012 roku ukazał się album March Of Ghosts stanowiący uzupełnienie nagranego rok wcześniej, również w Londynie, Missa Atropos. Okazał się on dużym sukcesem zespołu. Za tym albumem poszedł kolejny, czyli remastering płyty “Night”. Muzycy nie spoczęli jednak na laurach. Od razu rozpoczęli pracę nad kolejnym albumem. 

W tym roku powracają z najnowszą produkcją „Demon”. Jest to ich najbardziej śmiały i odważny jak do tej pory album. Efekty pracy nad krążkiem usłyszycie już 4 kwietnia w warszawskiej Progresja Music Zone (Main Stage). 


Gdzie?: Progresja Music Zone (Main Stage), Fort Wola 22, Warszawa
Kiedy? 4 kwietnia 2014 
Bilety: 65 zł w przedsprzedaży i 85 zł w dniu koncertu (dostępne w Progresja Cafe i na stronach: www.progresja.com, Eventim, eBilet)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz