czwartek, 2 lutego 2017

Piosenki z drewna

Progresywna scena folkowa będzie tematem przewodnim niedzielnej audycji za PROGiem. W roli głównej Jethro Tulll z albumem Songs from the Wood.

Musiało minąć 5 lat do czasu, kiedy Jethro Tull udało się nagrać album ciepło przyjęty przez krytyków. Po kultowym Thick as a Brick przyszłu chude, choć niezłe lata, zwieńczone triumfalnym powrotem w lutym roku 1977. Album Songs from the Wood, na którym Ian Anderson zwrócił się nieco do swoich muzycznych korzenia, okazał się naprawdę udanym wydawnictwem od którego biło coś, czego brakowało na poprzednich albumach grupy. Mowa o muzycznej i życiowej radości. Za PROGiem w niedzielę zaprezentuję lwią część tego wydawnictwa.

Mimo tego, że druga połowa lat 70-tych stanowiła o odchodzeniu od pierwotnych brzmień i ludowych instrumentów, to rok 1977 naznaczył się kilkom świetnymi albumami z kręgu twórczości około-folkowej. W programie audycji usłyszymy Renaissance z ciekawą płytą Novella, dawno nie słyszanego za PROGiem Johna Martyna oraz dogorywające Gentle Giant. Będzie też kilka niespodzianek.

Start - niedziela (5 lutego), 21:00. Do usłyszenia! 

Jethro Tull, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz