środa, 8 lutego 2017

Gęś i duch

Muzyce skupionej wokół Genesis poświęcona będzie najbliższa audycja za PROGiem. Bohaterem audycji pierwszy solowy album Anthony'ego Phillipsa.

Niewielu słuchaczy wie o tym, że odejście Phillipsa z Genesis było dla grupy o wiele cięższym przeżyciem niż rozstaniem z Gabrielem czy Hackettem. Phillips był liderem zespołu i stworzył dużą część materiału, która pojawiła się na Trespass oraz Nursery Cryme. Muzyk odejście z formacji argumentował między innymi chęcią rozwoju w nieco innej gałęzi twórczej, a efektem studiów muzyki klasycznej była wydana w roku 1977 płyta The Geese and the Ghost, przy której udzielił się Mike Rutherford oraz Phil Collins. Tej pięknej płyty posłuchamy za PROGiem niemal w całości.

W niedzielę usłyszymy także sporo dźwięków z pierwszej solowej płyty Petera Gabriela. Początki takiej twórczości zawsze są trudne, ale wokalista rozpoczął ją naprawdę z wysokiego C. Album Car, choć charakteryzuje się jeszcze debiutancką niepewnością, to naprawdę solidne wydawnictwo. Za PROGiem nie może zabraknąć także Genesis. W roku 1977 zespół wydał minialbum Spot the Pigeon, na którym zawarte zostały trzy utwory z sesji nagraniowej Wind & Wuthering, których nie umieszczono na albumie studyjnym, a także prześwietne wydawnictwo koncertowe Seconds Out. Będzie też krótko, bo przedpremierowo, o Brand X Collinsa.

Zapowiada się piękny wieczór. Szczególnie fani Genesis nie powinni opuścić tej audycji!

Start - niedziela (12 lutego), 21:00. Do usłyszenia!

Anthony Phillips, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz