środa, 15 lutego 2017

Nowy wiek

Progresywna elektronika będzie tematem przewodnim najbliższej audycji za PROGiem. W rolach głównych Klaus Schulze, Ashra oraz Kraftwerk.

W roku 1976 w progresywnej elektronice działo się sporo. W roku 1977 nic się w tym względzie nie zmieniło. Gdy "New age'owe" wzorce zaczęto wprowadzać już powszechnie, znienacka wyskoczył Kraftwek z płytą, która... znowu zburzyła wszystko! 

Za PROGiem usłyszymy przede wszystkim kolejną mistrzowską płytę Klausa Schulze'a. Ten, jako jeden z nielicznych, nie oparł się modzie i dalej malował chłodne artystyczne obrazy muzycznymi plamami. Płyta Mirage to jedno z jego szczytowych osiągnięć. Na scenę powraca Ash Ra Tempel, przemianowana na Ashra, jako suma summarum solowy projekt Manuela Göttschinga. Muzyk na przełomie roku 1977 wydał dwa kapitalne albumy, które łączą schedę Ash Ra Tempel z nowymi trendami. Rezultat - kapitalny. Wystąpi również Kraftwek z bardzo wpływowym Trans-Europe Express. Twórcy Autobahn zmieszali ze sobą wszystko co możliwe (przede wszystkim niemiecką mentalność), wprowadzając muzykę elektroniczną na nowe tory. Dodatkowo posłuchamy Tangerine Dream oraz Vangelisa.

To będzie bardzo klimatyczna audycja. W sam raz na zimową aurę!

Start - niedziela (19 lutego), 21:00. Do usłyszenia!

Kraftwek, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz