wtorek, 22 grudnia 2015

Audycja tysiąca i jednej nocy

Najbliższa audycja zapowiada się bardzo... słonecznie. Bohaterem naszego najbliższego spotkania będzie bowiem grupa Renaissance z kultowym albumem Scheherazade and Other Stories.

Renaissance to jedna z kluczowych formacji dla rocka progresywnego. Wykształciła bowiem ciekawe brzmienie, oparte na wpływach muzyki klasycznej i folku oraz na jedynym w swoim rodzaju śpiewie... wokalistki, Annie Haslam. Po trzech bardzo dobrze przyjętych albumach (1972 - Prologue, 1973 - Ashes Are Burning, 1974 - Turn of the Cards) zespół zdecydował się na pewne stylistycznie zmiany. Efektem tych zmian jest, zdaniem wielu, najlepsze dzieło Renaissance w historii... O jakie innowacje chodzi? Tego dowiecie się za PROGiem w niedzielę.

Pod muzyczny temperament i styl Renaissance "ustawiłem" całą najbliższą audycję. Za PROGiem zajrzymy do progresywnej sceny folkowej (Gryphon, Strawbs), "muzyki etnicznej" (Triana, Losa Jaivas), a charakter naszego najbliższego spotkania tym razem będzie oscylował wokół delikatnych, słonecznych, optymistycznych i pogodnych brzmień.

Okazało się, że na ten wieczór wypadło mi ponad dwie i pół godziny muzyki. Dużo czasu i wielu kompromisów wymagało ode mnie nadanie mu ostatecznego kształtu. Jednak dzięki temu przewspaniała muzyka za PROGiem zalana będzie "pod sam kurek".

Start - niedziela (27 grudnia), 21:00. Nie przegapcie!

Renaissance, 1975

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz