wtorek, 29 grudnia 2015

By chwycić tęczę...

Nietypowo zapowiada się najbliższa audycja za PROGiem. Zaprezentuję bowiem kanony muzyki... rockowej, które z muzyką progresywną będą miały mniej wspólnego niż nasz regularny materiał. W rolach głównych Rainbow, Jethro Tull oraz Kansas.

Rok 1975 przyniósł wiele wspaniałych płyt i zmian stylistycznych nie tylko w rocku progresywnym. Dynamiczne zmiany nie ominęły żadnego gatunku muzycznego i choć mogłoby się wydawać, że w muzyce rockowej nie da się zbyt wiele wymyślić, to artyści tej epoki mieli na ten temat inne zdanie. Wystarczy wspomnieć, że w roku 1975 założono Iron Maiden oraz Motörhead, czyli dwa zespoły, które miały ogromny wpływ na niemal każdego muzycznego twórcę...

Za PROGiem skupimy się na najważniejszych wykonawcach rockowych roku 1975, którzy przejawiali większe ambicje, niż tworzenie prostych piosenek. Przyjrzymy się losom The Who, po epokowej Quadrophenii. Odpowiemy na pytanie, jak radził sobie Deep Purple bez Ritchiego Blackmore'a i co poczyniał sobie ten ambitny gitarzysta. Będziemy próbować podążyć za nieokiełznanym Ianem Andersonem z Jethro Tull, który na nowym albumie znowu starał się wywracać wszystko do góry nogami. Wspomnimy także pamięć Lemmy'ego Kilmistera z Hawkwind, który po opuszczeniu grupy w roku 1975 założył legendarny Motörhead. Będzie też sporo niespodzianek... Na pewno będziecie mocno zaskoczeni!

Zapowiada się bardzo dynamiczna audycja z prawdziwie rockowym pazurem. Może tym razem usłyszymy mniej ambitnych, progresywnych dźwięków, ale zapewniam, że za PROGiem jak zawsze królować będzie tylko wartościowa muzyka!

Start - niedziela (3 stycznia), 21:00. Do usłyszenia!
Rainbow, 1975

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz