środa, 7 stycznia 2015

Szczypta obłoków

Muzyka sceny Canterbury z czołowymi wydawnictwami roku 1974 będzie tematem najbliższej audycji za PROGiem.

"Utrata moich nóg dała mi nowy rodzaj wolności." - tak po latach swój tragiczny wypadek komentował Robert Wyatt. Rock Bottom to pierwszy album muzyka nagrany po fatalnym zdarzeniu, przez które do tej pory jest sparaliżowany od pasa w dół. Życiowy dramat w dużym stopniu złożył się na sukces solowego wydawnictwa Wyatta. Rock Bottom to przepiękny, poruszający album, któremu w niedzielę za PROGiem poświęcimy najwięcej miejsca.

Sporo muzyki usłyszmy także od grupy Gong. W roku 1974 formacja wydała trzecią część swojej trylogii Radio Gnome Invisible, zatytułowaną You. Grupa spenetrowała nieznane sobie dotąd obszary, tworząc jedno z najwybitniejszych dzieł w swojej burzliwej historii.

Rok 1974 to także debiut fascynującego, belgijskiego Cos, koncertowa, niezwykle udana płyta Caravan, nagrana przy współudziale orkiestry symfonicznej, a także kolejny album Egg.

W niedzielę za PROGiem będzie tak różnorodnie... jak zróżnicowana jest sama scena Canterbury! Z niecierpliwością czekam na najbliższą audycję gdyż zapowiada się bardzo, ale to bardzo smakowicie.

Start - niedziela (11 stycznia), 21:00. Do usłyszenia!

Robert Wyatt, 1974

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz