sobota, 9 lutego 2013

Folk progresywnie

Najbliższa audycja za PROGiem, zgodnie z zapowiedziami, zostanie poświęcona tematowi progresywnego folk rocka. Tego, że muzycy progresywni czerpali z muzycznego dziedzictwa minionych wieków, w tym z tak zwanej muzyki ludowej, nie trzeba nikomu udowadniać. Wystarczy spojrzeć na King Crimson z I Talk to the Wind, dyskografię Gentle Giant, pierwsze muzyczne wydawnictwa Jethro Tull czy na cały legion zespołów nazywanych progresywno folkowymi. Właśnie tymi zespołami, których inspiracje rodzimym folkiem były najbardziej jaskrawe, zajmiemy się podczas dwóch godzin za PROGiem.

Głównym bohaterem niedzielnej audycji będzie formacja Strawbs, która po znakomitym From the Witchwood z roku 1971 nagrała jeszcze znakomitszy Grave New World, który przyniósł grupie niesamowity sukces komercyjny. Niestety jest to już Strawbs bez Ricka Wakemana, który od drugiej połowy roku 1971 pełnił funkcję klawiszowca w prężnie rozwijającym się Yes. 

Oprócz Strawbs w programie z pewnością nie zabraknie pionierskiego Curved Air oraz poczynającego sobie coraz bardziej odważnie na brytyjskim rynku Renaissance.

Słyszymy się tradycyjnie w niedzielę od godziny 21.00. Do usłyszenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz