poniedziałek, 26 marca 2012

Audycja nr 38 - rok 1970 (XVI): WIELKIE URODZINY AUDYCJI!


Tak wyśmienitego wieczoru nie mógłbym sobie wyśnić nawet w najśmielszych snach... Niedzielna audycja była dla mnie jedną z najwspanialszych (a może najwspanialszą?) z rzeczy, które spotkały mnie tutaj w radiu. W dniu wczorajszym pobiliśmy wszelkie radiowe rekordy słuchalności, tyczące się audycji muzycznych w naszej jednostce, od początków jej działalności. Ogromne zainteresowanie oraz masa pozytywnych komentarzy i opinii, które do mnie trafiały, po raz kolejny utwierdziły mnie w przekonaniu, że misja za PROGiem naprawdę ma sens, a pierwsze urodziny pasma stały się okazją nie tylko do zaprezentowania tego, co za PROGiem jest najbardziej wartościowe, ale i do podsumowania pewnego okresu w historii audycji. Mowa tu o roku, który zaznaczył się jako okres niewyobrażalnego progresu w merytorycznej i muzycznej ofercie audycji. Wiele ze szczytów, o których rozpoczynając przygodę z za PROGiem nawet nie marzyłem, udało się osiągnąć i z sukcesem zrealizować. Wierzę jednak, że wiele jeszcze przed nami, a niedzielna, jakże szczególna dla mnie i dla Was audycja, będzie kolejnym punktem zwrotnym w bujnym rozwoju tego, co za PROGiem piszczy! Mogę życzyć sobie i Wam jeszcze wielu tak wspaniałych audycji, jak ta ktora odbyła się pamiętnego 25 marca! DZIĘKUJĘ!

Co za PROGiem można było usłyszeć? Otrzymaliśmy okazjonalnie aż trzy godziny muzyki, w tym analizę kluczowego dla muzyki progresywnej albumu H to He Who, Am the Only One od Van Der Graaf Generator oraz część wypełnioną niemal w całości niezwykle atrakcyjnymi konkursami. Rozdaliśmy albumy Riverside, Gazpacho, Airbag, Lebowski, Pendragon, Sylvan oraz Discipline, rozkoszowaliśmy się wspaniałą muzyką płynącą z głośników, a dodatkowo z pewnością wyszliśmy z audycji wzbogaceni o merytoryczną wiedzę.

Z tego miejsca chciałbym podziękować osobom, które miały niezwykle duży wkład w rozwój za PROGiem. Mowa tu o stałych i wiernych słuchaczach pasma, rodzinie, znajomych oraz całej RAdioaktywnej gromadzie, która zawsze aktywnie wspierała audycje. Podziękowania należą się również zespołom, które wsparły urodzinowe wydanie za PROGiem nadsyłając albumy na konkursy. Największe kieruję do Pana Piotra Kozieradzkiego z Riverside, który na tym polu okazał się najbardziej hojny :) Nie można również zapomnieć o mediach, które pomogły w promocji urodzinowego wydania audycji. Słowa wdzięczności kieruję do Artrock.pl, Progrock.org.pl, magazynu Lizard, Rock Axxess oraz Darkplanet.pl.

Urodziny urodzinami, ale trzeba kontynuować naszą przygodę z historią muzyki progresywnej! Już za tydzień sporo miejsca poświęcimy formacji King Crimson. Oczekujcie również wielu konkursów ;) Do usłyszenia!

Playlista:
1. Zaprogowe intro
2. Van Der Graaf Generator - Refugees (The Least We Can Do Is Wave To Each Other, 1970)
3. Van Der Graaf Generator - Killer (H to He Who, Am the Only One, 1970)
4. Van Der Graaf Generator - House With No Door (H to He Who, Am the Only One, 1970)
5. Van Der Graaf Generator - Pioneers Over C. (H to He Who, Am the Only One, 1970)
6. Wobbler- This Past Presence (Rites at Dawn, 2011)
7. Discipline - Circuitry (To Shatter All Accord, 2011)
8. Sylvan - The Words You Hide, Part 1 (Sceneries (disc 1), 2012)
9. Lebowski - Iceland (Cinematic, 2010)
10. Pendragon - Empathy (Passion, 2011)
11. Riverside - I Turned You Down (Reality Dream, 2008)
12. Airbag - White Walls (All Rights Removed, 2011)
13. Gazpacho - The Dumb (March of Ghosts, 2012)
14. Riverside - Forgotten Land (Memories In My Head, 2011)
15. Sean Filkins - Epitaph for A Mariner (War and Peace & Other Short Stories, 2011)
16. Zaprogowe outro


"H to He" czyli reakcja między hydrogenem a helium

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz