piątek, 28 października 2011

Pathfinder zmierza do Warszawy!


Pierwsza ogólnopolska trasa Pathfinder po Polsce trwa w najlepsze. Już w sobotę 5 listopada muzyczny ewenement na skalę krajową odwiedzi warszawski Fonobar, by tam promować album Beyond the Space, Beyond the Time. Formacja założona w 2006 roku w Wałczu jest jedynym polskim zespołem grającym na naprawdę światowym poziomie muzykę oscylującą wokół progresywnego power/symphonic metalu. Zespół ma na koncie wiele koncertów poza granicami naszego kraju m.in. w Belgii, Niemczech, Czechach czy Holandii.


Start: 5 listopada, godz. 20.00
Cena biletu - 15zł
FONOBAR,
Wawelska 5
02-034 Warszawaa
http://www.fonobar.pl
 


Więcej o zespole:

Pathfinder powstał w 2006 roku z inicjatywy Arkadiusza E. Ruth i Karola Mani. Żywioł, w którym porusza się Arkadiusz E. Ruth, czyli muzyka filmowa inspirowana twórczością wielu znakomitych kompozytorów muzyki filmowej i gier komputerowych, w połączeniu z żywiołem Karola Mani, jakim jest bez wątpienia wirtuozeria gitarowa, musiał sprawić, że powstanie mieszanina piorunująca.

Obaj muzycy inspirowali się również dziełami kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Wagner, Beethoven, Dvorak czy Tchaikovsky. W roku 2008 zespół wydał niezależnie 4-utworowe Demo-CD zatytułowane "The Beginning". Sukces dema zaowocował w roku 2009, wspólną trasą koncertową Pathfinder z ex-wokalistą Iron Maiden Paulem DiAnno oraz norweską grupą Thunderbolt.

Rok 2009 przyniósł również, bardzo obiecującą współpracę z producentem i doświadczonym dźwiękowcem Mariuszem Piętką z MP Studio w Częstochowie, w którym zespół zdecydował się pracować nad swoją debiutancką płytą. Producentami płyty zostali Arkadiusz E. Ruth i Karol Mania, a na potrzeby nagrań stworzono specjalny chór mieszany "Moonlight", który swą potęgą ubarwia całość produkcji.

W nagraniach udział wzięła również śpiewaczka operowa Agata Lejba-Migdalska, która towarzyszy zespołowi praktycznie od samego początku jego istnienia.
Udało się również zaprosić do udziału w nagraniach kilka znakomitych sław ze świata metalu jak: Roberto Tiranti (Labyrinth), Bob Katsionis (Firewind), Matias Kupiainen (Stratovarius). Natomiast wszystkie solowe partie skrzypiec nagrał Michał Jelonek z zespołu Hunter.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz