sobota, 14 maja 2011

Steve Hackett Acoustic Trio znowu w Polsce

Po raz kolejny mam dla Was miłą informację Otóż nasz kraj po raz kolejny odwiedzi gitarzysta znany ze swej przeszłości w zespole Genesis oraz z jakże udanej i ciekawej twórczości solowej, legenda rocka progresywnego - Steve Hackett!


To już trzeci rok kiedy wielbiciele dobrej muzyki, niekoniecznie klasycznej, spotykają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Noc Muzeów. To w pewnym sensie nie tylko zapowiedź początku sezonu koncertowego w  Łazienkach Królewskich, ale i inauguracja samej Nocy Muzeów. Dotychczas mogliśmy usłyszeć Michaela Nymana i Motion Trio, Leszeka Możdzera, Annę Serafińską i Joannę Ławrynowicz.

Tym razem nasze zaproszenie przyjęli muzyczni giganci – Steve Hackett i Randy Brecker – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. Na scenie ustawionej na wodzie pod pomnikiem Chopina wystąpi także Włodek Pawlik. Dzięki wspólnemu wykonaniu przygotowanego utworu będziemy świadkami niezwykłej fuzji muzycznych geniuszy – zachęca Andrzej Matusiak.

W pierwszej kolejności na scenie pojawi się Randy Brecker i Włodek Pawlik Trio, którzy zagrają utwory między innymi ze wspólnej płyty „Nostalgic Journey – Tykocin Jazz Suite”. Potem dołączy do nich Steve Hackett, aby w ostatniej części koncertu zabrać nas w muzyczną podróż ze swoim trio.

Koncert będzie transmitowany na żywo na stronie www.estrada.com.pl
Cena biletów: wstęp wolny

info: estrada.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz