wtorek, 17 maja 2011

Audycja nr 11 - rok 1969 (VII)

Audycją nr 11 wróciliśmy po drobnej przerwie spowodowanej problemami technicznymi naszej rozgłośni. Niestety w związku z dalszymi pracami renowacyjnymi kolejna audycja za PROGiem rozpoczęła się z dziesięciominutowym opóźnieniem i niestety trwała jedyne 50 minut.

Audycja nr 11 była w głównej mierze poświęcona kolejnemu płytowemu dorobkowi grupy Soft Machine. Nic więc dziwnego, że usłyszeliśmy aż 6 (za to dość krótkich) utworów tego zespołu poprzedzonych zwróceniem uwagi na pierwszy krążek Kevina Ayersa czyli lidera Soft Machine, który formację tą opuścił przed wydaniem Volume Two w celu poszukiwania własnych dróg muzycznych. Oprócz tego czekało na nas pierwsze spotkanie z fantastyczną grupa Van der Graaf Generator i jej debiutu płytowego oraz styczność z kolejnym krążkiem grupy The Nice z wszystkim znanym Keithem Emersonem grającym na instrumentach klawiszowych.
A co robi Steve Hackett na początku playlisty? Otóż audycje rozpoczęliśmy od omówienia akustycznego (i trzeba rzec pięknego) koncertu gitarzysty, który odbył się we warszawskich Łazienkach.

Steve Hackett, Soft Machine, Van der Graaf Generator, The Nice... - jak widać był to wieczór prawdziwych muzycznych gigantów.


Playlista:
1. Zaprogowe intro
2. Steve Hackett - Hands Of The Priestess, Part I (Voyage of the Acolyte, 1975)
3. Kevin Ayers - The Clarietta Rag (Joy of a Toy, 1969)
4. Soft Machine - Pataphysical Introduction - Part I / A Concise British Alphabet - Part I / Hibou, Anemone And Bear / A Concise British Alphabet - Part II / Hulloder (Volume Two, 1969)
5. Soft Machine - 10:30 Returns to the Bedroom (Volume Two, 1969)
6. Van der Graaf Generator - Running Back (The Aerosol Grey Machine, 1969)
7. The Nice - Hang on to a Dream (Nice, 1969)

Soft Machine - Volume Two

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz