piątek, 5 maja 2017

Do miejsca, skąd będzie powrót.

Progresywnej scenie Stanów Zjednoczonych i Kanady poświęcona będzie najbliższa audycja za PROGiem. W roli głównej Kansas z płytą Point Of Know Return.

To był szalony czas na Kansas. Levtoverture z roku 1976 spotkało się z fantastycznym przyjęciem, a przed grupą stanęło wyzwanie utrzymanie wysokiego poziomu poprzednika. Ciężko w to uwierzyć, ale Kansas udźwignęło ciężar zadania, w ciągu roku nagrywając jeszcze bardziej nośny album! Mowa tu o Point Of Know Return - płycie bardziej melodyjnej i przebojowej, ale ciągle zawierającej dobre, progresywne momenty.

Za PROGiem przesłuchamy ponad połowę Point Of Know Return. Dużo miejsca poświęcimy także innym amerykańskim oraz kanadyjskim artystom roku 1977. Skupimy się zwłaszcza na debiucie Happy The Man (50 miejsca w rankingu najlepszych progresywnych płyt wszech czasów wg Rolling Stones) oraz przełomowej płycie Steely Dan. Zahaczymy o Kanadę, gdzie obserwować będziemy pierwsze "podrygi" neo-proga. W programie posłuchamy debiutu FM, a także kolejnych płyt Styx i Klaatu.

Czeka nas sporo melodii i typowego dla Ameryki Północnej muzycznego luzu i przebojowości.

Start - niedziela (7 maja), 21:00. Do usłyszenia!

Kansas, 1978

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz