środa, 17 maja 2017

Ze słowem

Scena progresywna bloku wschodniego (Polska, Czechosłowacja, Węgry, Jugosławia) będzie tematem przewodnim niedzielnej audycji za PROGiem.

Słuchaczom zafascynowanym brytyjskim rockiem progresywnym do głowy może nie przyjść, jak fantastyczne rzeczy działy się nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach na wschód od muru berlińskiego. Szczególnie w roku 1977, bo to dla tej sceny bez wątpienia jeden z najlepszych okresów w historii.

Za PROGiem przyjrzymy się przede wszystkim SBB. Rozpoczynał się złoty okres w działalności zespołu, który na przestrzeni roku 1977 nagrał 5 (!!!) płyt. Usłyszymy muzykę z dwóch albumów, z czego ucho warto będzie zawiesić na magicznym Ze słowem biegnę do Ciebie. Rok 1977 to także m.in. debiut kultowego Exodus (Nadzieje, niepokoje to muzyka wydana dopiero po latach) i zaskakująca płyta Dwa plus jeden. Nie zawiodła Czechosłowacja z naprawdę prześwietnymi wydawnictwami od FermátaModrý Efekt oraz ciekawym projektem supertria: Pavol Hammel, Marián Varga, Radim Hladík (dziękuję Panu Michałowi za przypomnienie!). Do tego jeszcze Omega i kilka grup z Jugosławi... Ojejku, będzie gorąco :)

Serdecznie zapraszam do słuchania. Zapowiada się naprawdę wyśmienita audycja!

Start - niedziela (21 maja), 21:00. Do usłyszenia!

SBB, 1977

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz