poniedziałek, 30 marca 2015

Ozric Tentacles w w ramach Serotoniny w Progresji

Trzecią edycję Serotoniny otworzy legendarna, psychodeliczno-rockowa kapela Ozric Tentacles. Grupa na scenie istnieje od 32 lat i posiada w swoim dorobku ponad milion sprzedanych płyt. 

3cia edycja Serotonina party współorganizowana jest wraz z Klubem Progresja, i będą to w zasadzie dwa osobne wydarzenia, na które bilety można będzie kupić oddzielnie, bądź też wykupić karnet, który będzie pozwalał zaliczyć dwie imprezy. Poza muzyczną stroną imprezy nie zabraknie jak zwykle wizualizacji i dekoracji na najwyższym poziomie. Na suficie oraz na ścianach zawisną konstrukcje 3D MAE DEKO, które będą skąpane w największych rozmiarów pracach twórców z 2DEKO. Ekipa Egodrop zadba o najwyższej jakości 3D mapping, jak i o kształt ekranów. Do tego poza Ozric Tentacles na Main Stage i Chill Outcie zagra dwójka headlinerów z zagranicy. Nie zabraknie również DJów kolektywów Mystic Arts Event i Egodrop. 

Serotonina – rozkład jazdy: 

MAIN STAGE

gate open 19:00, Start 20:00
Ozric Tentacles live in concert (UK)

Serotonina Psytrance Party
Start 22:00

Abomination live (Mechanik Rec/Israel)
Electrypnose live (2to6 Rec/Swiss)
Zoogra live (Mystic Arts Event/PL)
Nois (Egodrop)
Trip (Egodrop)
Leo Rafen (Mystic Arts Event/LesnaSzajka)
Styropian (Mystic Arts Event/ Psylesia)

CHILL STAGE

Electrypnose Live ( Electrypnosis Media/Swiss)
Lauge Live (Altar Records/DK)
Bladzinsky (Medulla Oblogata/3city)
Meff (Egodrop/Krk)
Damon (Mystic Arts Event/Chillumafia)
Bongo (Mystic Arts Event/Hallabanaha)
Moondancer (Mytsic Arts Event/Quantum Digits Rec)  

OZRIC TENTACLES [UK]

Ozric Tentacles to rockowy zespół instrumentalny pochodzący z angielskiego miasta Somerset. Ich muzyka określana jest jako psychodeliczny space rock. Grupa powstała w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty Eda Wynne, który jest obecnie jedynym członkiem pierwotnego składu. Do 2011 roku Ozric Tentacles nagrali 28 płyt i są jednym z niewielu zespołów z tak długim stażem, który wszystkie albumy wydawał niezależnie, bez pomocy żadnej dużej wytwórni, a ich płyty rozeszły się w ponad milionowym nakładzie.

Nic nie zapowiadało tak wielkiego sukcesu w 1983 roku na Stonehenge Free Festival. To właśnie tam spotkali się Ed Wynne, jego brat Roly Wynne, Nick ‘Tig’ Van Gelder, Joie Hinton. Podczas sześciogodzinnego jam session, połączonego z abstrakcyjnymi rozmowami m.in. na temat płatków śniadaniowych powstał muzyczny projekt, który zachwycił zgromadzonych wokół nich słuchaczy. Publiczność domagała się nazwy dla tak zacnej grupy. Wtedy Ed odparł, że nazywają się “Ozric Tentacles”. Ich muzyka to mieszanka hippisowskiej estetyki, elektroniki, sampli, połączona z gitarowym brzmieniem i wyraźnym rytmem. Grupa stała się szybko sztandarowym przykładem zespołu muzycznej sceny angielskiej swojego pokolenia i choć skład wielokrotnie ulegał zmianie, zmieniały się także nośniki muzyki, trendy muzyczne, to jednak muzyka Ozrics pozostaje świeża, autentyczna i alternatywna. Przez wszystkie lata działalności grupa intensywnie koncertowała w kraju i za granicą, występując regularnie w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Obecnie w skład grupy wchodzą: Ed Wynne, Brandi Wynne, Silas Wynne i Balazs Szende. Występ w ramach Serotoniny promuje wydanie nowego albumu Ozric Tentacles.

ELECTRYPNOSE [2to6 Records – Szwajcaria] >>> www.elelctrypnose.com

Electrypnose to tak naprawdę urodzony w 1982 roku szwajcar Vince Lebarde. Korzenie rodziny Vince wywodzą się z Polski, Francji, Niemiec i Węgier. Od 4 do 16 roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej w której grał na skrzypcach i wiolonczeli. Szkołę średnią zakończył z tytułem technika elektronika, a następnie rozpoczął studia. W międzyczasie zaliczył pierwszą imprezę w klimacie psytrance, która odbyła się w lesie. Tak też zaczęła się jego pasja tym gatunkiem muzyki, a w związku z, że posiada wykształcenie muzyczne, dość szybko rozpoczął produkcję własnych nagrań. Początkowo Electrypnose był projekt dwóch osób, jednak ze względu na nawał pracy i wybory życiowe przyjaciela, od roku 2001, który jest jednocześnie rokiem powstania projektu, odpowiada za niego tylko Vince. Już rok później zagrał na pierwszej imprezie, a w 2003 wydał promocyjny album „Reve de Neige”. W 2005 roku, nakładem ResonanthEarth.com roku ukazał się debiutancki album Elctrypnose „Brain Stretching”. Album odniósł olbrzymi sukces co zaowocowało zaproszeniami na imprezy poza granicami Szwajcarii, a Vince zmobilizowało do jeszcze większej pracy nad swymi nagraniami. Od tego czasu Electrypnose ma na swym koncie jedenaście albumów wydanych dla takich wytwórni jak Peak Records, Ajana Records, Digital Psonics i Suntrip Records, a jego kariera rozwinęła się na tyle, że zaliczył największe imprezy w Australii, Azji, Ameryce Północnej i niemal całej Europie. Przygoda Vince z muzyką nie ograniczyła się tylko do produkcji w domowym zaciszu, własnoręcznie zbudował studio E7, które niestety 28 sierpnia 2013 roku spłonęło. Electrypnose w swych produkcjach nie zamyka się w jednym stylu. Wypłynął na świat jako producent mroczniejszych brzmień, jednak im dłużej jest na scenie tym jego nagrania stawały się spokojniejsze, bardziej psychedelicze. Nie są mu obce eksperymenty z innymi stylami muzyki, a wachlarz brzmień, które do tej pory wydał jest olbrzymi i niepowtarzalny w stosunku do innych producentów. W Polsce Electrypnose zagra po raz pierwszy.

ABOMINATION [Mechanik Records – Izrael] >>> https://soundcloud.com/abomination

Pod pseudonimem Abomination kryje się dwójka producentów z Izraela: Eyal Gershon i Saar Davidov. Grupa ma na koncie trzy albumy, które zostały wydane w okresie 2006-2010 przez wytwórnie: Nexus Media, 3d Vision i 2i4U/Mind Control Recors. W roku 2014 powrócili na wydawniczy rynek EPką „”Return To X”. Nagrania grupy utrzymane są w klimacie Full On/Hi-Tech nie brak w nich brzmień zmodulowanych gitar i szybkich perkusji.

ZOOGRA [MAE – Warszawa] >>> https://soundcloud.com/spaceelement

Pod pseudonimem Zoogra ukrywa się urodzony w 1978 roku Michał Dąbrowski a.k.a. Just Mike (Space Element). Projekt Zoogra ukierunkowany jest na takie style jak: goa-twisted psychedelic i dark trance. W młodości uczęszczał do szkoły muzycznej, ucząc się gdy na fortepianie. Kolejnym instrumentem “jego życia” była gitara, a muzyką heavy metal. Zainteresowania nowymi technologiami sprawiły, że postanowił tworzyć muzykę na komputerze – na “legendarnej” Amidze 500. W roku 1996 po raz pierwszy usłyszał nagrania w klimacie psychedelic trance, a po dwóch latach postanowił tworzyć muzykę w tym klimacie. Sporo jednak wody upłynęło w Wiśle zanim Just Mike “wypłynął” na szerokie wody. Na imprezie zadebiutował dopiero 9 kwietnia 2005 roku na organizowanej przez siebie imprezie “Polisz Psykick” w gdańskim klubie GGOG. Na imprezie tej poznał Przemka Ziółkowskiego (Magnatec), z którym tworzy projekt Stellar Magnitude. od czasów debiutu w 2005 roku jako Space Element i Stellar Magnitude, Michał grał na wielu imprezach w Trójmieście, Warszawie, innych miastach Polski oraz w Czechach i na Słowacji. Styl nagrań Michała utrzymany jest w klimacie goa-twisted psychedelic, w którym kosmiczne dźwięki łączą się z elementami nowoczesnego psytrance (fullon).

LAUGE [Altar Records – Dania] >>> https://soundcloud.com/laugebabagnohm

Henrik Laugesen to urodzony w 1985 roku Duńczyk, odpowiedzialny za projekt Lauge. Pod tym pseudonimem wydał jeden album „Sundays”. Rozkwit twórczości i wzrost popularności nad nagraniami Henrik’a nastąpił w 2008 roku, wówczas to poznał swego rówieśnika Kalle Christensena i wspólnie postanowili nagrywać tworząc projekt Lauge & Baba Gnohm. Duet nagrał trzy EPki. Nagrania duetu utrzymane są w klimacie ambient, downtempo i są mocno inspirowane naturą. Ich nagrania znalazły się również jako ścieżki dźwiękowe do filmów pełnometrażowych i dokumentalnych. W 2012 roku Henrik nawiązał współpracę z Christianem Rützem. Owocem och pracy jest projekt Lauge & Rütz Bio, w którym nagrywają w klimatach minimal dub techno i breakbeat. Do tej pory wydali cztery EPki.

——————————————————————————-

BILETY
– 80 zł – Ozric Tentacles live in concert – start 19:00
– 50 zł ( presale) / 60 zł( gate) – SEROTONINA – start 22:00
– 120/130 zł – karnet: koncert Ozric Tentacles + Serotonina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz