wtorek, 31 marca 2015

Wystartował plebiscyt na najlepszy progresywny utwór roku 1974!

Ruszyła kolejna edycja naszej wielkiej zaPROGowej zabawy - wyboru najlepszego progresywnego utworu roku 1974! Kontynuując praktykę rocznika ubiegłego, po raz kolejny wybieramy najwspanialsze progresywne utwory epoki lat 60-tych i 70-tych. 

Podczas ostatniego głosowania (zobacz szczegółowe wyniki), dotyczącego roku 1973, na podium umiejscowiliście utwór Firth of Fifth Genesis, który dosłownie o jeden punkt wyprzedził Larks' Togues in Aspic, Part II King Crimson. Trzecie miejsce przypadło w udziale Pink Floyd i kultowemu utworowi TimeRywalizacja tycząca się roku 1974 zapowiada się równie pasjonująco, a to kto zostanie najwybitniejszym muzycznym reprezentantem roku 1974 zależy tylko od Was! 

W tym roku formuła plebiscytu została delikatnie zmodyfikowana. Po pierwsze swoje głosy będzie można oddawać na kompozycje spoza proponowanej listy. Po drugie, by uczynić cały proces bardziej przyjaznym, głosy będzie można wysyłać za pomocą łatwego w obsłudze formularza.


PROPOZYCJE (rok 1974)*: 


01. A Louse is Not a Home - PETER HAMMILL
02. Credo REFUGEE
03. Crime of the Century - SUPERTRAMP
04. FractureKING CRIMSON
05Hamburger Concerto FOCUS 
06. Hergest Ridge, Part 1 - MIKE OLDFIELD 
07. Illusions On A Double DimpleTRIUMVIRAT 
08In the Cage - GENESIS
09. Journey from Mariabronn - KANSAS
10. Köhntarkösz (Part I)MAGMA 
11. Krautrock FAUST 
12. Lady Fantasy - CAMEL 
13. L'isola Di Niente - PREMIATA FORNERIA MARCONI  
14. Master Builder - GONG
15. Mother RussiaRENAISSANCE
16. Opening Move - GRYPHON
17. A Meditation Mass, Part 1 - YATHA SIDHRA
18. Proclamation - GENTLE GIANT 
19. RedKING CRIMSON 
20. Remember The Future (Part 1) - NEKTAR
21. Starless KING CRIMSON 
22. The Gates Of DeliriumYES 
23. The Shadow of Lo - RETURN TO FOREVER 
24. Un Giorno, Un Amico - QUELLA VECCHIA LOCANDA


Zasady plebiscytu:
1) Wybieramy pięć, naszym zdaniem najwybitniejszych, utworów, którym przyznajemy punkty od 1 do 5 (nie zaliczane są pozycje ex aequo). Utwory nie muszą pochodzić z przedstawionej wyżej listy. Przykładowo:
1. Utwór nr 1 - 5 pkt
2. Utwór nr 2 - 4 pkt
2) Listę ocenionych utworów do 17 kwietnia (piątek) przesyłamy na adres pawel.bogdan@radioaktywne.pl bądź wypełniamy formularz do głosowania.
3) Słuchamy podsumowania plebiscytu, które odbędzie się podczas specjalnej, audycji za PROGiem dnia 19 kwietnia o godzinie 21.00 [audycja jednocześnie będzie wieńczyła analizę roku 1974 w muzyce progresywnej].


Razem ze słuchaczami audycji postaw pomnik najwybitniejszym utworom w historii muzyki progresywnej! Jeśli czujesz, że Twoja wrażliwość i wytrenowane ucho mogłyby pomóc dostawić cegiełkę do tego szczególnego plebiscytu, poświęć dosłownie kilka minut swojego czasu, dokładnie przemyśl swój wybór i po prostu zagłosuj!

Tutaj każdy głos ma znaczenie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz