piątek, 10 października 2014

"Sometimes it's very scary here"

Album The Silent Corner and the Empty Stage Petera Hammilla oraz Starless and Bible Black King Crimson będą wiodącymi punktami kolejnej audycji za PROGiem.

W roku 1974 Peter Hammill wydał dwa albumy studyjne. W najbliższą niedzielę przeanalizujemy pierwszy z nich, który ujrzał światło dzienne w lutym 1974. The Silent Corner and the Empty Stage przez wielu uważany jest za najwybitniejsze solowe dzieło artysty. Za PROGiem spróbujemy zmierzyć się z tą opinią oraz odpowiedzieć na pytanie dlaczego okładka płyty powinna być nie biała, a czarna niczym bible black.

King Crimson w roku 1974 także wydał dwa albumy studyjne. Za PROGiem posłuchamy muzyki z tego pierwszego, Starless and Bible Black. Opowiemy o, jak zwykle barwnych, losach formacji oraz zastanowimy się nad dzisiejszą, dość kontrowersyjną oceną tego wydawnictwa.

Za PROGiem nie zabraknie rzecz jasna niespodzianek i zespołów, które mogły umknąć nawet największym progresywnym znawcom. Interesująca może być zwłaszcza mała wycieczka do Skandynawii. W ramach audycji usłyszymy dwa szalenie interesujące zespoły z Danii oraz Norwegii. 

Muzyka, którą usłyszycie w najbliższą niedzielę, będzie delikatnie oscylować wokół jazzu. Nie zabraknie emocji, a także muzycznych wzruszeń, o które w szczególności zadba Peter Hammill.

Start - 12 października (niedziela), 21:00. Do usłyszenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz