środa, 29 października 2014

BaRoque and Roll

Holenderska grupa Focus z albumem Hamburger Concerto oraz brytyjska formacja Refugee ze swoim debiutem będą bohaterami najbliższej audycji za PROGiem.

Płyta Hamburger Concerto to kwintesencja muzycznego stylu Focus, łączącego inspiracje muzyką klasyczną z hard rockiem i elementami jazzu. Za PROGiem zagłębimy się zwłaszcza w utwór tytułowy z tego wydawnictwa, często wymieniany jako magnus opus grupy. Sama nazwa albumu wywodzi się od dzieła Jana Sabastiana Bacha o tytule Brandenburg Concerto. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku Concerto tyczy się naprawdę wyśmienitej porcji muzyki.

Formacja Refugee została założona przez dwóch muzyków byłej grupy Keitha Emersona, The Nice oraz wielce utalentowanego klawiszowca Patricka Moraza, który wcześniej występował w grupie Mainhorse. W roku 1974 został wydany pierwszy i niestety ostatni album supergrupy przepełniony muzyką pełną prawdziwej ekspresji i świetnych melodii. Za PROGiem przyjrzymy się zwłaszcza wspaniałemu utworowi pt. Credo.

Dodatkowo w programie audycji usłyszymy Barclay James Harvest z albumem koncertowym podsumowującym bogatą twórczość grupy, a także holenderski Kayak i The Moody Blues. W niedzielę za PROGiem sięgniemy nieco do klasyki, dużo uwagi poświęcając jej wpływowi na muzycznych twórców lat 70-tych.

Start - niedziela (2 listopada), godz. 21:00

Focus, 1974

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz