piątek, 11 kwietnia 2014

Dla dziewczyn, którym w nocy rośnie brzuszek

Podczas najbliższej audycji za PROGiem przeniesiemy się do południowej Anglii, a mianowicie w okolice Canterbury, gdzie w latach 70-tych powstało muzyczne zjawisko, nazwane później muzyczną sceną canterbury. Rok 1973 to okres, w którym czołowe zespoły tego nurtu wydały jedne ze swych najlepszych wydawnictw. Właśnie je, rzecz jasna, usłyszymy podczas naszego najbliższego muzycznego spotkania.

Audycja w głównej mierze skupiona będzie na wydawnictwie Caravan pt. For Girls Who Grow Plump in the Night (tłumaczenie w tytule posta). Album, który w roku ubiegłym obchodził 40-lecie wydania, jest wydawnictwem, z którego Caravan najczęściej wybiera utwory na swe występy. Wiąże się to między innymi z faktem przebojowości krążka, ale i rzecz jasna wysokim poziomem muzycznym, do którego Caravan przyzwyczaił słuchaczy. Przekonać się o tym będziemy mogli już w tę niedzielę.

Za PROGiem usłyszymy również angielską grupę Hatfield and the North, założoną przez byłego muzyka Caravan, Richarda Sinclaira. Grupa w roku 1973 wydała niesamowicie wysoko ceniony album pt. Hatfield And The North. Dużo uwagi poświęcimy także zwariowanemu zespołowi Gong, który w roku 1973 wydał aż dwa krążki, mocno nacechowane muzyką jazzową i inspiracjami Frankiem Zappą.

Audycja będzie przekrojem muzycznej sceny canterbury. Za PROGiem przedstawimy wszystkie odcienie niezwykle zróżnicowanej muzyki artystów, które ją reprezentują, poczynając od popu i rocka, na eksperymentalnym jazzie kończąc.

Start audycji - 13 kwietnia, godzina 21:00. Do usłyszenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz