czwartek, 22 września 2011

Poniedziałkowy wybuch premier

Piękną mamy tegoroczną jesień... Wystarczy tylko wspomnieć wrześniowe premiery najnowszych albumów Anathemy (5 IX), Dream Theater (12 IX), Haken (16 IX), Opeth (19 IX) czy polskiego Millenium (5 IX). Same te tytuły już powinny powodować zawrót głowy, a przed nami tego miesiąca jeszcze wiele nowych, soczystych i długo oczekiwanych dźwięków. Już jutro (23 X) na rynek europejski wychodzi nowy album math/progresywno metalowego zespołu Textures pt. Dualism, ale w prawdziwy wysyp nowych krążków będzie obfitował poniedziałek 26 września. Tak się złożyło że w ciągu jednego dnia na półkach sklepowych pojawią się albumy:

1. Steven Wilson - Grace for Drowning

Płyta, która już przez recenzentów została okrzyknięta jedną z najlepszych płyt roku (mimo silnej konkurencji). Steven Wilson wydaje album złożony z dwóch krążków o czasowo "winylowej" zawartości muzyki. Jak twierdzi artysta, wydawnictwo jest zespolone dwoma odrębnymi bytami... Steven Wilson zaprezentuje swój album na żywo w Polsce w październiku.

2. Steve Hackett - Beyond the Shrouded Horizon

Jak zwykle Steve Hackett wydaje swój kolejny krążek bez praktycznie żadnej promocji i reklamy. Jak zwykle nie wiadomo też czego oczekiwać po kolejnym krążku mistrza, ale z pewnością możemy być pewni, że Steve tradycyjnie nie zawiedzie. Album zostanie wydany w wersji podstawowej oraz limitowanej (dwualbumowej).

3. Redemption - This Mortal Coil


W końcu doczekaliśmy się powrotu jednego z najbardziej ciekawych progresywno-metalowych zespołów działających w ostatnim czasie. Redemption w składzie z Ray'em Alderem z Fates Warning po licznych turbulencjach i problemach nareszcie wrócił do muzycznej egzystencji. Wszyscy (razem ze mną) liczą zapewnie na tradycyjnie mocną dawkę solidnego grania...

4. Pain of Slavation - Road Salt Two

Road Salt Two ma być uzupełnieniem, a może raczej kontynuacją wydanego w roku poprzednim albumu Road Salt One, w którym Szwedzi zdecydowanie uciekli od granego wcześniej metalu progresywnego i nagrali album w klimatach muzyki lat 70-tych z wyraźnymi wpływami bluesa. Zespół będzie promował najnowszy krążek październikowym koncertem w Krakowie.

5. Mastodon - The Hunter

Kolejny krążek amerykańskiego odkrycia sceny progresywnej zespołu Mastodon. Po niezwykle ciepło przyjętym, najbardziej progresywnym krążku w dorobku grupy pt. Crack the Skye (2009) muzycy zapowiedzieli wydanie albumu zawierającego więcej krótkich utworów zainspirowanych starym, dobrym hard rockiem z lat 70tych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz