poniedziałek, 2 stycznia 2017

Wystartował plebiscyt na najlepszy progresywny utwór roku 1976!

Ruszyła kolejna edycja naszej wielkiej zaPROGowej zabawy - wyboru najlepszego progresywnego utworu roku 1976! Kontynuując praktykę rocznika ubiegłego, po raz kolejny wybieramy najwspanialsze progresywne utwory epoki lat 60-tych i 70-tych. 

Podczas ostatniego głosowania (zobacz szczegółowe wyniki) na pierwszym miejscu podium umiejscowiliście utwór Shine On You Crazy Diamond  Pink Floyd, który zostawił daleko w tyle kolejne Rubycon (Part 1) Tangerine Dream oraz Arrow Van der Graaf Generator. Przyznam, że rywalizacja tycząca się roku 1976 zapowiada się najbardziej zaciekle spośród wszystkich poprzednich edycji plebiscytu. Kto trafi na podium? Naprawdę ciężko mi zgadnąć. Zapowiada się bardzo zażarta i wyrównana walka!

Analogicznie do poprzedniej edycji, głosujemy za pomocą łatwego w obsłudze formularza. Głosy można oddawać na kompozycje także spoza proponowanej listy.

PROPOZYCJE (rok 1976)*:

01. 2112 - Rush
02. Carry On Wayward Son - Kansas
03. Comme Un Sage - Harmonium
04. Dance On A Volcano - Genesis
05. De Futura - Magma
06. Düsseldorf - La Düsseldorf
07. Eleventh Earl Of Mar - Genesis
08. Favole Antiche - Celeste
09. Första Satsen - Samla Mammas Manna
10. Goblin - Goblin
11. La Rossa - Van der Graaf Generator 
12. Los Endos - Genesis
13. Lunar Sea - Camel
14. Meurglys III, The Songwriter's Guild - Van der Graaf Generator
15. Nuclear Burn - Brand X
16. Parallel World - Far East Family Band
17. Pilgrims - Van der Graaf Generator
18. Seppia - Picchio Dal Pozzo
19. Song Within A Song - Camel
20. Sorceress - Return To Forever
21. Stadaconé - Sloche
22. Still Life - Van der Graaf Generator
23. Stratosfear - Tangerine Dream
24. The Fall Of The House Of Usher - The Alan Parsons Project
25. Z których krwi krew moja - SBB
Zasady plebiscytu:
1) Wybieramy pięć, naszym zdaniem najwybitniejszych, utworów, którym przyznajemy punkty od 1 do 5 (nie zaliczane są pozycje ex aequo). Utwory nie muszą pochodzić z przedstawionej wyżej listy. Przykładowo:
1. Utwór nr 1 - 5 pkt
2. Utwór nr 2 - 4 pkt
2) Listę ocenionych utworów do 20 stycznia (piątek) przesyłamy na adres pawel.bogdan@radioaktywne.pl bądź wypełniamy formularz do głosowania.
3) Słuchamy podsumowania plebiscytu, które odbędzie się podczas specjalnej, audycji za PROGiem dnia 22 stycznia o godzinie 21.00 [audycja jednocześnie będzie wieńczyła analizę roku 1976 w muzyce progresywnej].

Razem ze słuchaczami audycji postaw pomnik najwybitniejszym utworom w historii muzyki progresywnej! Jeśli czujesz, że Twoja wrażliwość i wytrenowane ucho mogłyby pomóc dostawić cegiełkę do tego szczególnego plebiscytu, poświęć dosłownie kilka minut swojego czasu, dokładnie przemyśl swój wybór i po prostu zagłosuj!

Tutaj każdy głos ma znaczenie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz