środa, 11 listopada 2015

Na krawędzi czasu

Muzyka psychodeliczna z grupą Hawkwind w roli głównej będzie tematem najbliższej audycji za PROGiem.

Muzyka psychodeliczna jest bez wątpienia nurtem, z którego wyrósł rock progresywny. Gatunek, który powstał w połowie lat 60-tych i który reprezentowali m.in. Pink Floyd, Soft Machine, Iron Butterfly, Vanilla Fudge czy The Soft Machine swoje triumfy święcił zwłaszcza pod koniec lat 60-tych. Z początkiem lat 70-tych muzyka psychodeliczna ustępowała terenu rockowi progresywnemu, zaś rok 1975 to już niemal ostatni dech gatunku.

Hawkwind to bez wątpienia jeden z czołowych przedstawicieli muzyki psychodelicznej. W roku 1975 brytyjska grupa wydała bez wątpienia jeden z lepszych, a być może i swój najlepszy album. To właśnie Warrior on the Edge of Time będzie głównym tematem najbliższego spotkania za PROGiem.

Podczas audycji obok Hawkwind usłyszymy muzykę wchodzącego w okres zmian brzmieniowych Eloy, kolejną produkcję trzymającej równy, wysoki poziom grupy Nektar, a także zajrzymy do Kraju Kwitnącej Wiśni. W Japonii swoje pierwsze kroki stawiał Masanori Takahashi, znany lepiej jako Kitarō. Z grupą Far East Family Band w roku 1975 wydał dwa niezwykle ciekawe albumy, którym za PROGiem na pewno się przyjrzymy. Do tego Vangelis i płyta, na której gościnnie zaśpiewał Jon Anderson z Yes.

Start - niedziela (15 listopada), 21:00. Do usłyszenia!

Hawkwind, 1975

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz