środa, 17 czerwca 2015

Krach

Włoska scena rocka progresywnego będzie tematem przewodnim najbliższej audycji za PROGiem. W rolach głównych zespoły Area oraz Maxophone.

Nie ulega wątpliwości, że rock progressivo italiano za swój najlepszy czas może uznawać lata 1972 i 1973. Eksplozja rocka progresywnego na Półwyspie Apenińskim w tym okresie wciąż pozostaje swoistym fenomenem. Niestety okazało się, że z każdym kolejnym rokiem zapał Włochów do tego gatunku się zmniejszał. Symptomy regresu były już widoczne w roku 1974, rok później tylko się nasiliły.

Choć scena włoska roku 1975 nie obfitowała w twórcze bogactwo lat poprzednich, to i tak obrodziła w wiele bardzo wartościowych wydawnictw. W tę niedzielę za PROGiem posłuchamy zwłaszcza debiutującego, symfonicznego Maxophone oraz prezentującej stabilną, bardzo wysoką formę grupy Area. Choć niedzielna audycja obfitować będzie w typowe dla Włochów symfoniczno-romantyczne melodie, to w dużej mierze skoncentrujemy się na dość nietypowych zespołach dla tamtejszej sceny. W programie audycji znajdą się więc m.in. Arti & Mestieri, Il Rovescio della Medaglia, Etna, a także debiutujący Goblin.

Będzie to nasza ostatnia audycja przed wakacyjną przerwą. Kolejny raz usłyszymy się 4 października, kiedy za PROGiem królować będzie grupa Camel z albumem The Snow Goose.

Start - niedziela (21 czerwca), 21:00. Do usłyszenia!

Goblin, 1975

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz