niedziela, 9 listopada 2014

Mono zagra w Hydrozagadce

Post-rock PL i Odyssey Booking mają przyjemność zaprosić na jedyny koncert Mono w Polsce podczas jesiennej europejskiej trasy. Jako support wystąpi Helen Money.

MONO (JPN/Pelagic Records)
www.facebook.com/monoofjapan
www.monoofjapan.com

Założony w 1999 roku w Tokio kwartet przez lata ugruntował sobie pozycję w ścisłej światowej czołówce post-rocka. Grupa ma na koncie siedem albumów, z których największą sławę przyniósł im wydany w 2009 roku krążek „Hymn To The Immortal Wind”.

Jesienią w Warszawie grupa będzie promować aż dwa nowe albumy. 24 października ukażą się płyty „The Last Dawn” i „Rays Of Darkness”. Pierwsza z nich - inspirowana minimalistycznymi ścieżkami dźwiękowymi i shoegaze’m - ma jak dotychczas ujmować słuchaczy pięknymi, delikatnymi melodiami, natomiast „Rays of Darkness” ma być „najbardziej mrocznym albumem w karierze zespołu”.

Japońska grupa jest znana z niezapomnianych, chwytających za serce występów. Poprzedni raz Mono gościło w Warszawie w 2012 roku.

HELEN MONEY (USA/Profound Lore Records)
www.facebook.com/helenmoneyband
www.helenmoney.com

Helen Money to pseudonim artystyczny awangardowej wiolonczelistki Alison Chesley. Doświadczona artystka ma na koncie trzy albumy.

Nagrywany pod okiem legendarnego Steve’a Albiniego ostatni krążek - „Arriving Angels” - zebrał wiele pochlebnych recenzji. Utwory na nim zawarte przywołały skojarzenia z doomem i drone’em w wykonaniu SunnO))), noise’owym brzmieniem Sonic Youth czy minimalizmem w warstwie kompozytorskiej w stylu Mikołaja Henryka Góreckiego. W nagrywaniu albumu artystkę wsparł Jason Roeder, perkusista Neurosis.

Chesley udziela się także często gościnnie na innych albumach. Zagrała na ponad 150 płytach takich artystów jak m.in. Mono, Broken Social Scene, Russian Circles, Disturbed i Anthrax.

18.11.2014 (wtorek)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)
Mono + Helen Money
Bilety: 45 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu koncertu)
Przedsprzedaż biletów TYLKO na stronie: http://www.bilety24.pl/koncert/mono-helen-money-18-11-2014-warszawa-hydrozagadka-45815

Patroni koncertu:
Magazyn Gitarzysta - https://www.facebook.com/MagazynGitarzysta
ArtRock.pl - https://www.facebook.com/artrockpl
Limiter.com.pl - https://www.facebook.com/limitercompl
I’m Stuck Between - https://www.facebook.com/ImStuckBetween
Radio Aktywne - https://www.facebook.com/RadioaktywnePW
The Eye Of Every Storm - https://www.facebook.com/TheEyeOfEveryStorm
Shoegaze.pl - https://www.facebook.com/shoegazepl
LoudNow - https://www.facebook.com/LoudNow
Japonia-online.pl - https://www.facebook.com/JaponskaPrasowka
Wydarzenie na facebook 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz