niedziela, 22 czerwca 2014

Kansas na żywo w Polsce!

Amerykańska legenda hard rocka i rocka progresywnego zagra 22 lipca w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Zespół w tym roku świętuje swoje 40-lecie.

Kansas jest dla amerykańskiej sceny muzycznej tym, czym był dla Europejczyków np. Yes czy Genesis. Rdzeniem muzyki formacji jest hard rock i rock progresywny. Jak wspominał przed laty Kerry Livgren: "Na początku drogi byliśmy w równym stopniu zafascynowani dokonaniami Emerson Lake and Palmer i Genesis z jednej strony, a Allman Brothers Band i Lynyrd Skynyrd z drugiej strony".

Kansas to najbardziej dynamiczny i agresywny zespół w historii szeroko rozumianego rocka progresywnego. Przez długi czas nie uznawał żadnych kompromisów. Zawsze miało być głośno, ostro, dynamicznie, z całą paletą wszystkich muzycznych kolorów. Na koncie zespół ma 14 płyt i takie przeboje jak "Carry On Wayward Son" czy "Dust in the Wind". Ostatni longplay grupy to "Somewhere to Elsewhere" z lipca 2000 roku.  Obecny skład tworzą Phil Ehart (perkusja), Rich Williams (gitary), Steve Walsh (klawisze, wokale), Billy Greer (bas, wokale) i David Ragsdale (skrzypce, gitary, wokale). To właśnie ten zespół, amerykańska legenda rocka w najczystszej postaci, odwiedzi nasz kraj 22 lipca tego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz