wtorek, 14 czerwca 2011

Audycja nr 15 - rok 1969 (XI)

Główną uwagę podczas 15 spotkania za progiem skupiliśmy na legendzie muzyki hardrockowej, formacji Deep Purple, która niezwykle udanie łączyła fascynację energicznymi brzmieniami z wyrafinowaną, progresywną stylistyką. Mogliśmy się utwierdzić w tym fakcie wysłuchując prawdziwego majstersztyku zespołu, utworu April nagranego przy współudziale orkiestry symfonicznej. Przy okazji wspomnieliśmy o sierpniowym Festiwalu Legend Rocka, na którym obok Colosseum, Saxon czy UFO wystąpią wspominane na audycji Deep Purple oraz Vanilla Fudge. Informacji koncertowych było więc sporo, gdyż parę minut otrzymał również Jeff Beck, który wystąpi już w ten wtorek w warszawskiej Sali Kongresowej. Audycję zakończylismy utworem brytyjskiego, mało znanego, aczkolwiek niezwykle solidnego zespołu o nazwie Andromeda, o którym możecie przeczytać w magazynie Lizard.

Z tego miejsca pragnąłbym Was serdecznie zaprosić na kolejne wydanie audycji 21 czerwca, z tego względu, że będę miał dla Was szczególne zawiadomienie-komunikat, a poza tym będzie czekała na nas kolejna godzina muzycznej uczty.

 Playlista:
1. Zaprogowe intro
2. Jethro Tull - Nothing is Easy (Stand Up, 1969)
3. Vanilla Fudge -Shotgun (Near the Beginning, 1969)
4. Deep Purple - Chasing Shadows (Deep Purple, 1969)
5. Deep Purple - April (Deep Purple, 1969)
6. The Jeff Beck Group - Spanish Boots (Beck-Ola, 1969)
7. Strawbs - Where Is This Dream Of Your Youth? (Strawbs, 1969)
8. Andromeda - And Now the Sun Shines (Andromeda, 1969)

Deep Purple - Deep Purple (1969)

2 komentarze:

  1. cholera no, musialem dzisiaj odpuscic, a tu znowu secik ładny :) no chociaz akurat purpli moge z plyty posluchac, ale to zawsze fajniej uslyszec nie z plyty :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwróciliśmy baczną uwagę na April! :)

    OdpowiedzUsuń