czwartek, 22 września 2016

Sezon 2016/2017 na start!

Wrzesień zbliża się ku końcowy. Za oknami coraz częściej jesienna pogoda, a to oznacza, że powrót za PROGiem z wakacji już tuż tuż! Dokładnie w pierwszą niedzielę października słyszymy się na żywo, powracając do kontynuacji zapoczątkowanego wiosną cyklu!

Za nami 8 audycji o roku 1976. Przed nami co najmniej 14 spotkań (klik). Każde pieczołowicie zaplanowane tematycznie i w kolejności chronologicznej (zgodnie z miesiącem ukazania się albumu). W kolejce programu ustawili się już m.in. Kansas, Rainbow, Return to Forever, Gente Giant, Harmonium, Sloche, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jean Michel Jarre, Vangelis, SBB, Budka Suflera, Czesław Niemen, Magma, Frank Zappa, The Residents, Henry Cow, Crucis, Invisible, La Maquina, Eloy, Far East Family Band, Popol Vuh, Van der Graaf Generator, Pollen, Styx, Pulsar, Mona Lisa, Genesis, Finch. Zespołów i świetnych płyt z epoki będzie jednak jeszcze więcej.

Na start Kansas z kultowym albumem Leftoverture, który otworzył grupie drzwi komercyjnej rozpoznawalności. Podczas audycji skupimy się na cięższym odcieniu rocka progresywnego, dlatego usłyszymy też m.in. Rush, Led Zeppelin, Rainbow oraz The Alan Parsons Project.

Start - niedziela (2 października), 21:00. Do usłyszenia! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz