piątek, 28 lutego 2014

The Aristocrats w Warszawie i Krakowie

Na dwóch koncertach w Polsce wystąpi 15 i 16 marca 2014 roku grupa The Aristocrats. Pierwszego dnia jazzrockowe trio zaprezentuje się w Warszawie w "Progresja Music Zone", drugiego w krakowskim "Lizard Kingu". Formacja przyjedzie do naszego kraju promować swój drugi pełnometrażowy album studyjny, zatytułowany "Culture Clash".

Grupa, której skład tworzą Guthrie Govan na gitarze, Bryan Beller na basie i Marco Minnemann na perkusji, powstała w 2011 roku. Do uformowania The Aristocrats doszło przypadkiem: na targach NAMM w Anaheim w Kalifornii Bryan Beller i Marco Minnemann mieli zagrać gościnny koncert z gitarzystą, który w ostatniej chwili odwołał swój udział. Przedsięwzięcie ocalił Guthrie Govan, którego dwójka pozostałych muzyków poznała na próbie noc przed koncertem.


Trzy miesiące później wszyscy trzej spotkali się, by nagrać debiutancki album, składający się z dziewięciu kompozycji: po trzy autorstwa każdego z muzyków. Materiał zarejestrowany został w osiem dni. 16 lipca 2013 roku światło dzienne ujrzał drugi album studyjny The Aristocrats, pt. "Culture Clash". Zespół raz jeszcze sięgnął po sprawdzoną receptą i każdy z instrumentalistów napisał po trzy utwory.

Zanim utworzyli The Aristocrats, Guthrie Govan, Bryan Beller i Marco Minnemann wypracowali już swoją pozycję w środowisku muzycznym. Guthrie Govan udzielał się między innymi w grupach Asia oraz GPS, obecnie zaś wspomaga na scenie Stevena Wilsona. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem warsztatów gitarowych w Wielkiej Brytanii. Basista Bryan Beller zdobywał szlify, grając najpierw u Dweezila Zappy, później zaś u Steve'a Vai. Od 2007 roku współtworzy deathmetalowy zespół Dethklok. Marco Minnemann występował z takimi muzykami, jak Andrew Belew, Steven Wilson czy Joe Satriani. Był także jednym z siedmiu kandydatów na stanowisko perkusisty Dream Theater po odejściu Mike'a Portnoya.

15.03 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 20:00
Bilety: 90 zł

16.03 - Kraków, "Lizard King"
Start: 20:00
Bilety: 90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz