czwartek, 2 stycznia 2014

Ptaki Ognia za PROGiem

Wracamy po świątecznej przerwie!

Rok 1973 był bez wątpienia rokiem Mahavishnu Orchestra. Nie chodzi tu tylko o największy komercyjny i artystyczny sukces grupy, jakim był wydany w marcu album Birds of Fire. W roku 1973 zespół w składzie John McLaughlin, Jan Hammer, Jerry Goodman, Rick Laird oraz Billy Cobham nagrał również aż dwa inne albumy: krążek koncertowy Between Nothingness And Eternity oraz nagrany jesienią 1973, ale wydany dopiero po dwudziestu latach album pt. The Lost Trident Sessions. Dodatkowo muzycy zrzeszeni w Mahavishnu Orchestra wydawali swoje autorskie, muzyczne projekty...

Gorąco zapraszam na najbliższe spotkanie z muzyką progresywną w ramach audycji za PROGiem, podczas którego skupimy się właśnie na muzyce fusion z kluczową rolą grupy Mahavishnu Orchestra. Usłyszymy muzykę z trzech krążków formacji nagranych w roku 1973. Zaprezentujemy dodatkowo muzyczny projekt Johna McLaughlina i Carlosa Santany, wyśmienity album perkusisty Mahavishnu, Billego Cobhama czy kolejny krążek nieocenionego Herbiego Hanckoka.

Najbliższa audycja będzie stała pod znakiem fuzji jazzu i rocka. Oczekujcie wyrafinowanych, muzycznych rytmów, ale i szalonej jazzowej pogoni. Usłyszymy fusion najwyższej, światowej próby, spotykając się z samą śmietanką tego muzycznego środowiska lat 70tych.

Do usłyszenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz