wtorek, 3 maja 2016

W roku 2112

Hard rock z elementami progresywnymi, a w szczególności Rush z albumem 2112, będzie tematem przewodnim najbliższej audycji za PROGiem.

Połowa lat 70-tych to czas, kiedy kultowe grupy hard rockowe zaczęły powoli usuwać się w cień. Rok 1976 to schyłkowe lata świetności Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabbath czy Led Zeppelin. Na pierwszy plan zaczęły wysuwać się inne zespoły. Rush oraz Judas Priest to formacje, które należy tu wymienić w pierwszym rzędzie.

2112 to płyta opowiadająca o świecie, w którym muzyka jest zakazana. Po trzech solidnych albumach to właśnie 2112 okazał się przełomem w karierze Rush, która w ciągu kilku najbliższych lat miała bardzo dynamicznie się rozpędzić. Podobna historia tyczy się Judas Priest. Sad Wings of Destiny, druga płyta założonego w roku 1969 zespołu, stała się prawdziwym klasykiem grupy i, podobnie jak 2112, przyczółkiem do światowej kariery.

Obok Judas Priest i Rush za PROGiem usłyszymy m.in. Black Sabbath, Budgie oraz Jethro Tull. Będzie to dynamiczna audycja, podczas której królować będzie gitarowy przester. Nie zabraknie oczywiście i progresywności!

Start - 8 maja (niedziela), 21:00. Do usłyszenia!

Rush, 1976

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz